taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7411
Euro
7.2917
Altın
1613.35
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.006
Bitcoin
45673.55

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken dönme nedeni

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Latin Amerika gezisini bir gün erken bitirerek Türkiye’ye dönmesinin nedeni açıklandı.


Whatsapp ile paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken dönme nedeni

erdogan

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Latin Amerika gezisini bir gün erken bitirerek Türkiye’ye dönmesi ve dönüş yolunda rotasını değiştirerek ABD’nin Houston kentine inmesi, Türkiye’de spekülasyonlara yol açtı.

MİT ATAMASI SÖYLENTİSİ

Erdoğan’ın Houston’a inmesi, MİT Müsteşarlığı’na Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın atanmasıyla ilişkilendirilen haberler sosyal medyaya yansıdı.

Ancak Cumhurbaşkanlığı kaynakları bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve spekülasyondan ibaret olduğunu belirttiler. Söz konusu haberlerle ilgili Cumhurbaşkanlığı yetkilileri şu bilgileri verdi: “Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın resmi temasları dün bitti. Üçüncü güne sadece turistik gezi programı kalmıştı. Sayın Cumhurbaşkanı, heyet üyelerinin eğilimlerinin belirlenmesini istedi. Dönmek isteyenlerin sayısı çoğunlukta olunca bir gün erken dönülmesine karar verildi. Başlangıçta Türkiye’ye dönüş rotası yakıt ikmali zorunluluğu nedeniyle Meksiko City-Dublin-İstanbul şeklinde belirlenmişti. Ancak bu uzun bir rotaydı. Bunun yerine seyahati 2 saat kısaltan Meksiko City-Houston-İstanbul rotasının izlenmesine karar verildi. Uçak Houston’a indiğinde Sayın Cumhurbaşkanı istirahat halindeydi ve uçaktan inmedi. İstirahat halinde olduğu için de Büyükelçi Serdar Kılıç’la görüşmedi.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan uçakta gazetecilerin seyahati bir gün önce bitirmesinin nedenine ilişkin soruya da “Biliyorsunuz sizlere de sordurdum. Heyetin eğilimi dönme yönündeydi. Dolayısıyla erken gelmemizin nedeni sadece memleket hasreti” yanıtını verdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir