taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.32065
6.0339
1328.45
103185.7
227.279

Cumhurbaşkanı'nın Aliya'yı Anma Programı konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliya İzzetbegoviç'i Anma Programı'nda Avrupa'nın Türkiye'ye muhtaç olduğunun altını çizdi.

Haber Merkezi | 23.10.2017 - 14:11..
Whatsapp ile paylaş
Cumhurbaşkanı'nın Aliya'yı Anma Programı konuşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün programları kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Aliya İzzetbegoviç Anma Programı'nda bir konuşma yaptı.

TÜRKİYE AVRUPA'YA MUHTAÇ DEĞİL

Erdoğan, konuşmasında Avrupa ülkelerinin yabancı düşmanlığından oy devşirmeye çalıştığını belirterek Türkiye'nin onlara muhtaç olmadığının altını çizdi.

AVRUPA BOSNA'DA ÖLMÜŞ, SURİYE'DE GÖMÜLMÜŞTÜR

Cumhurbaşkanı, konuşmasında "Avrupa, Bosna'da ölmüş, Suriye'de gömülmüştür. Sahile vuran masum çocuk bedenleri ise Batı medeniyetinin mezar taşlarıdır bunu böyle biliniz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı'nın Aliya'yı Anma Programı konuşması VİDEO

Cumhurbaşkanı'nın Aliya'yı Anma Programı konuşması

Cumhurbaşkanı'nın konuşmasından öne çıkan kısımlar şunlar;

"ALİYA BİR DÜŞÜNÜRDEN ÇOK DAHA FAZLASIDIR"

"Aliya sadece bir siyasetçi, bir düşünür ve aksiyon adamı değildir. Merhum Aliya bunların tamamıdır. Hatta çok daha ötesi, fazlasıdır. O, sırf Müslüman olduğu, Müslümanca düşündüğü için atıldığı zindanda fikrini ilmek ilmek dokuyan genç bir mütefekkirdir.

"BUNLARIN CİBİLİYETİNDE BU VAR"

Türkiye'ye gelecek olan batıdaki benim vatandaşıma kalkıyorlar, köpeğe üzerini arattırıyorlar. Böyle bir rezalet olabilir mi? Sen kendin arayamıyor musun, kendin arasana. Bayansa, bayan polisine arat. Niye? Çünkü bunların karakterinde, cibilliyetinde bu var ama bir Müslüman'da bu olamaz çünkü Müslüman zulmetmez.

"AVRUPA DEĞERLERİ YOK EDİLMİŞTİR"

Avrupa, Bosna'da ölmüş, Suriye'de gömülmüştür. Sahile vuran masum çocuk bedenleri ise Batı medeniyetinin mezar taşlarıdır bunu böyle biliniz. Maalesef son 7 yılda kadim Avrupa değerleri bizzat bu değerlerin sahipleri tarafından itibarsız hale gelmiş, tek tek yok edilmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Avrupa değerleri yok edilmiştir VİDEO

"ÖZGÜRLÜKLER DÜN BOŞNAKLARA ÇOK GÖRÜLÜYORDU BUGÜN SURİYELİLERE"

İnsan hakları, demokrasi, millet iradesi ve özgürlükler dün Boşnaklara çok görülüyordu. Bugün de Suriyelilere, Filistinlilere, Libyalılara lüks görülüyor. Mazlumlar ve zalimler değişse de zulmü tribünden seyredenler değişmedi, değişmiyor.

"TÜRKİYE, AVRUPA'YA MUHTAÇ DEĞİLDİR"

Avrupalı liderlerden Türkiye'yi hedef almayı artık bir tarafa bırakıp, sağduyuya, aklıselime dönmelerini bekliyoruz. Yabancı düşmanlığını tırmandırmak, hiç kimseye bir fayda sağlamaz. İslam karşıtlığı üzerinden iktidar hayali kurmak kimseyi bir yere taşımaz. Türkiye'siz bir Avrupa'nın varacağı yer yalnızlıktır, çaresizliktir, iç çekişmelerdir. Türkiye, Avrupa'ya muhtaç değildir. Asıl muhtaç durumda olan Avrupa'dır. Onlar görmek istemese de giderek kronikleşen sorunlarının reçetesi Türkiye'dir, Türkiye'nin tam üyeliğidir."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir