taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.31985
6.03595
1324.88
102494.03
226.987

Cumhuriyet'in yeni transferleri kriz çıkardı

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız, Ahmet Şık, Aydın Engin, Ceyda Karan, Murat Sabuncu ve Özgür Mumcu'nun kendisinden habersiz olarak gazetesine transfer edilmelerine tepki koyarak tatile çıktı.

31.07.2014 - 11:09..
Whatsapp ile paylaş
Cumhuriyet'in yeni transferleri kriz çıkardı

cumhuriyet

Cumhuriyet Gazetesi'nin yeni transferleri üzerine başlayan tartışma sürüyor. Aydın Engin'in ve yeni isimlerin transferi üzerine Cumhuriyet Gazetesi Vakfı içinde tartışma başladı.

GYY İZNE AYRILDI

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız, uzun yıllar Ankara Temsilciliği'ni yapmış CHP Milletvekili Mustafa Balbay ve önde gelen yazarlardan Cüneyt Arcayürek izne çıktı.

Cumhuriyet'in yeni transferleri kriz çıkardı

GAZETE TARİHİNDE İKİNCİ BÖLÜNME

Bu olaya ilişkin Cumhuriyet Gazetesi, bir internet sitesinde 'Cumhuriyet Gazetesi tarihinde ikinci bölünme" başlıklı yazıyla ilgili açıklama yaptı.

Gazete haberle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şunlar ifade edildi:

"GAZETE YENİNDEN YAPILANDIRILIYOR"

"Okurlarımıza ve kamuoyuna daha önce duyurduğumuz gibi aralarında -haberde ismi geçen- Orhan Erinç (Cumhuriyet Vakfı Başkanı), Akın Atalay (Cumhuriyet Vakfı Başkan Vekili ve Genel Koordinatör), İbrahim Yıldız, Hikmet Çetinkaya, Cüneyt Arcayürek ve Mustafa Balbay’ın da bulunduğu Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu, 12 kişilik üye tamsayısının oybirliğiyle gazetenin yeniden yapılandırılması konusunda tam yetkili olarak bir İcra Kurulu oluşturmuş ve bu kurula üye olarak Akın Atalay (Vakıf Başkan vekili ve Genel Koordinatör), İbrahim Yıldız (Genel Yayın Yönetmeni), Güray Öz (Okur Temsilcisi) ve Önder Çelik (Vakıf YK üyesi ve genel saymanı) atanmıştır. Belirtildiği gibi bu karar oybirliğiyle alınmış bir karardır.

"KARARLAR HAKKINDA TUTANAK TUTULDU"

İcra Kurulu yapmış olduğu toplantılarda görev değişiklikleri ve gazeteye yeni katılacak isimlerin her biri konusunda oybirliğiyle karar almıştır. Adı geçen kararların her biri, ayrıntılı olarak bir karar tutanağı ile tespit edilerek imza altına alınmaktadır.

"GÖRÜŞ AYRILIĞI YOK"

Dolayısıyla, alınan kararlar konusunda haberde adı geçen isimler de dahil olmak üzere bugüne kadar Cumhuriyet gazetesi içinde herhangi bir görüş ayrılığı yaşanmamıştır.

Cumhuriyet gazetesi yayın yaşamı boyunca bu türden provokatif ve yıkıcı bir çok saldırıya uğramıştır. Buna karşın, Cumhuriyetin yayın anayasasında yer alan temel ilkeleri ve yayın politikalarından zerre kadar ödün vermeden yayınına devam etmiştir. Bundan sonra da aynı çizgide yayınına devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmamalıdır."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir