taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5782
Euro
7.2516
Altın
1621.67
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.548
Bitcoin
41902.59
fuzulev

Danimarka'da 12 metrelik balina sahile vurdu

Danimarka'nın Jylland yarım adasındaki Sönderbro sahillerine vuran 12 metrelik ispermeçet balinası, bölge halkı ve turistlerin ilgi odağı oldu.

DHA |
Whatsapp ile paylaş

Danimarka'da 12 metrelik balina sahile vurdu

balina

Bölge çevre ve tabiatı koruma kuruluşu yetkilileri, Sönderbro sahillerine vuran 12 metrelik ispermeçet balinasının ölü ve çözülmeye yüz tutmuş vaziyette olduğunu bildirdiler.

UZMANLAR İNCELEDİ

Sönderbro belediyesi yetkilileri, balinanın gerekli araçlar belediyeye ulaştıktan sonra sahilden alınarak çevre ve tabiatı koruma kuruluşu uzmanları tarafından inceleneceğini bildirdiler.

Danimarka'da 12 metrelik balina sahile vurdu

İLGİ ODAĞI OLDU

Dev balinanın, kış tatili nedeniyle bölgede bulunan çocuklu aileler için ilgi odağı olduğu, özellikle bölgede bulunan turistlerin balinayı görmek için sahile akın etmeye başladığı bildirildi.

Balina üzerinde inceleme yapılacak olması nedeniyle insanların çok yaklaşmasına izin verilmediği, balinanın üzerindeki inceleme bittikten sonra hayvanat bahçesindeki hayvanlara yem yapılacağı bildirildi.

Danimarka'da 12 metrelik balina sahile vurdu

ÖLEN BALİNA PATLADI

Daha öncede Faroe Adaları'nda ölen bir balinanın midesi bomba gibi patlamıştı. 50 tonun üzerindeki balinanın patlama anı kameralara böyle yansıdı;

2013 yılında aynı yerde ölü balina böyle patlamıştı - İzle

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir