taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.669
Euro
7.3053
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
359.849
Bitcoin
46250.69

Danimarka'da bir zürafa daha öldürülebilir

Danimarka’da geçtiğimiz günlerde öldürülerek hayvanlara yem edilen yavru zürafanın ardından bir zürafanın daha öldürülebileceği ifade edildi.


Whatsapp ile paylaş

Danimarka'da bir zürafa daha öldürülebilir

Danimarka'da bir zürafa daha öldürülebilir

Kopenhag Hayvanat Bahçesi yetkilileri ise protestolara rağmen bu kararı alabileceklerini belirterek kendilerini savundu. Geçtiğimiz günlerde öldürülen zürafa ile aynı isme sahip olduğu açıklanan Marius adlı zürafanın melez olduğunu belirten hayvanat bahçesi yetkilileri farklı bir alt türe ait olan Marius’un zürafa popülasyonu açısından tehlike oluşturabileceğini ifade etti.

MARİUS'A YUVA ARIYORLAR

Yetkililer ayrıca Elmer adlı bir zürafa ile aynı kafeste kalan Marius’un kafesine yeni bir dişi zürafa getirmeyi düşündüklerini fakat gelen dişi yüzünden 2 erkeğin kavga edebileceğini belirtti. Bu durum sonucunda 2 erkekten birinin ölebileceğini kaydeden yetkililer bu nedenden dolayı Marius’a yuva bulmaya çalıştıklarını kaydetti. Marius’un genlerinin Avrupa Hayvan Yetiştirme Programı kapsamında bulunan diğer zürafalarla benzer olduğunu belirten yetkililer bunun zürafa popülasyonu açısından tehlike oluşturduğunu ifade etti.

HAYVANAT BAHÇELERİNDEN TALEP VAR

Öte yandan birçok hayvanat bahçesinin de Marius’u almak istediklerini belirttikleri ifade edildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir