taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7844
6.3989
1460.13
108869.14
271.379
43060.66

David Cameron'dan WhatsApp yasaklansın açıklaması

İngiltere Başbakanı WhatsApp, iMessage gibi mesajlaşma uygulamalarının yasaklanması gerektiğini söyledi.

13.01.2015 - 16:44..
Whatsapp ile paylaş
David Cameron'dan WhatsApp yasaklansın açıklaması

ca

İngiltere Başbakanı David Cameron mesajlaşma uygulamalarının yasaklanması gerektiğini söyledi. Cameron'a göre, iki kişinin arasında geçen ve gerektiğinde istihbarat yetkililerinin göremediği mesajlar ulusal tehdit unsurları arasında.

YENİDEN SEÇİLİRSE YASAKLAYACAK

Cameron, Mayıs ayında İngiltere’de düzenlenecek olan genel seçimlerde yeniden seçilirse, aralarında WhatsApp, iMessage ve Snapchat’in olduğu mesajlaşma uygulamalarını yasaklamak istediğini söyledi.

WHATSAPP VE SNAPCHAT'I NASIL ENGELLEYECEK?

Cameron’a göre söz konusu mesajlaşma uygulamalarının mesaj içeriklerini kriptolu bir biçimde tutması ve gerektiğinde istihbarat yetkilileriyle paylaşmamaları terörist gruplar için hayli ilgi çekici olabilir. Cameron hükümeti, diğer taraftan telekom operatörlerinin ve ISS’lerin kullanıcıların online aktiviteleri ve mesajlarıyla ilgili daha fazla kayıt tutmasını zorunlu hale getirecek bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Cameron’ın halihazırda yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp ya da Snapchat’i nasıl engelleyebileceği ise merak konusu. Cameron hükümeti yasak için 2016’da eyleme geçmeyi planlıyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir