taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesini anlattı

Başbakan Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine yaptığı aile ziyaretinde neler konuşulduğunu açıkladı.

05.02.2015 - 00:48..
Whatsapp ile paylaş
Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesini anlattı

Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesini anlattı

Kanal 7 canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Davutoğlu, o görüşmenin tamamen sivil bir görüşme olduğunu ve 70'li yılları konuştuklarını söyledi.

"SİZİN BİLMEDİĞİNİZ ŞEKİLLERDE ÇOK GÖRÜŞÜYORUZ"

Davutoğlu, Erdoğan ile kamuoyuna yansımayan bir çok görüşmeleri olduğunu söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

"Aslında bu çok doğal sizin bilmediğiniz şekillerde biz çok görüşüyoruz. Sayın Erdoğan’la ilişkimiz dün başlamadı ve her hangi bir hesaba dayanmıyor. Ben Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı Pınarhisar’da ziyaret ettiğimde ilişkimiz nasılsa bugünkü de öyledir. İlişkilerimiz makama dayalı değil insanidir."

Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesini anlattı İZLE

"SİYASETE O GÜN BAŞLADIM"

"Ben siyasete bakan olarak gelmedim. Ben siyasete AK Parti’ye kapatma davası olduğu gün girdim. Ben Sayın Cumhurbaşkanımıza o gün söyledim bu bir savaş ilanıdır diye. Bu savaş ilanı ne sizedir ne AK Parti’ye bu savaş Türkiye’nin onurlu insanınadır. Her hangi bir konuda farklı bir kanaatim olsa da oturur konuşuruz. Muhalefet her fırsatta beni tahrik etmeye çalışıyor ‘Başbakan kendini göstersin diye’ Benim Başbakanlığımı sen görecek değilsin ki senin öyle bir gözün yok zaten."

ERDOĞAN İLE NELER KONUŞTULAR

"Tamamen sivil bir görüşmeydi. O gün en çok Cumhurbaşkanımızın torunundan konuştuk. Sayın Cumhurbaşkanımızın torunu her birimize resim çizdi. Bana bir güzel üzüm salkımı çizdi. Piyano başına geçti ve birlikte çaldık. 70’li yıllardaki 12 Eylül döneminde gözaltına alınmalardan gençlik yıllarından sohbet ettik. Tamamen bir aile sohbetiydi. Kamuya yansımayan bir çok görüşmemiz oluyor."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir