taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Davutoğlu: Nereye gidersek gidelim başımız dik olacak

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Nevşehir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen belediye başkanı aday tanıtım toplantısına katıldı.

08.02.2014 - 14:55..
Whatsapp ile paylaş

Davutoğlu: Nereye gidersek gidelim başımız dik olacak

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti iktidarı olarak tek güç kaynaklarının Hakk’ın ve halkın rızası olduğunu belirterek, “Hakk’a ve halka hesap veririz. Başka hiç kimseye hesap vermeyiz” dedi.

''NEREYE GİDERSEK GİDELİM BAŞIMIZ DİK OLACAK''

Kapadokya Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve partililerin büyük ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Bakan Davutoğlu, partililerden kendilerine güvenmelerini istedi. Son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendiren ve her şer gibi gözüken olayın arkasından mutlaka bir hayır geleceğini kaydeden Davutoğlu, “Emin olun ki nereye gidersek gidelim, başımız dik olacak ve arkamızda 75 milyonun duasıyla her yere bu milletin gücü ve kudretiyle gideceğiz. Şunu iyi biliniz ki; her şer gibi gözüken gelişmenin ardından mutlaka bir hayır gelecektir. Hiçbir şey sizin güveninizi, hiçbir şey sizin bu millete ve bu milletin derin irfanına ve bu irfana olan derin sadakatinizi sarsmasın. İşte bizim derin irfanımız bu topraklardadır. Bu toprakları anlamayan bizi anlayamaz. Bu toprakları nüfuz edemeyen, bu tarihi şuura bir şekilde vakıf olamayan bu milletin derin gücünü ve kudretini anlayamaz. Nasıl bize, ‘Dik dur eğilme’ diyorsunuz, siz de ne olursa olsun bize güveninizi kaybetmeyin ve duanızı eksik etmeyin” dedi.

"BU TOPRAKLARDA KİMSE HÜKMEDEMEYECEK''

İktidarları döneminde her zaman milli iradeyi ön planda tuttuklarını ve milli iradeyi engelleyecek adımların atılmasına müsaade etmediklerini kaydeden Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Demokrasi, millet iradesi her şeyin temelidir. Sizin iradeniz, rızanız olmadan bundan sonra bu topraklarda kimse hükmedemeyecek. Bu topraklarda bundan sonra kimse kapalı kapılar ardından planlar yaparak, vesayet rejimleri kurarak, 27 Mayıs’ta, 12 Eylül’de ve 28 Şubat’ta olduğu gibi millet iradesini teslim alamayacak. Hiç kimse, hiçbir şekilde bir daha o milli irademizi engelleyecek adımlar atamayacak. Hiçbir şekilde, hiçbir şartta eğilmeyeceğiz. İki güç kaynağımız var; Hakk’ın ve halkın rızasıdır ve iki hesap mercimiz var; Hakk’a ve halka hesap veririz. Başka hiç kimseye hesap vermeyiz. Hiç kimse önünde hesap makamında durmayız. Dizimizdeki son dermana kadar, damarlarımızdaki son kana kadar, canımızdaki son nefese kadar bize verdiğiniz emanete sahip çıkacağız."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir