taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Davutoğlu'ndan sürpriz Ukrayna ziyareti

Resmi temeaslar için Bulgaristan'da bulunan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, yaşanan gelişmeler sonrası Ukrayna'ya gitme kararı aldı.

28.02.2014 - 23:00..
Whatsapp ile paylaş
Davutoğlu'ndan sürpriz Ukrayna ziyareti

Davutoğlu'ndan sürpriz Ukrayna ziyareti

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ukrayna'nın Kırım Özerk Bölgesi'ndeki gelişmeler ve Rusya'ya ait bazı hava ve kara unsurlarının bu bölgeye giriş yaptığı ve Simferopol Havaalanı'nın Rus birliklerince ele geçirildiği haberleri üzerine resmi bir ziyaret için bulunduğu Bulgaristan'dan Ukrayna'ya gitme kararı aldı.

DAVUTOĞLU TWİTTER'DAN MESAJ ATTI

Akşam saatlerinde Bulgaristan'ın Şumnu kentinden Kiev'e giden Davutoğlu, hareketinden önce de Ukrayna Dışişleri Bakan Vekili Andriy Deşçitsa ile bir telefon görüşmesi yaparak gelişmeler hakkında bir ön bilgi aldı. Davutoğlu Ukrayna'ya gitmeden önce de Twitter hesabından, "Rumeli'deki soydaşlarımızın kaderi bizim için nasıl azizse, Bahçesaray'ı kalbinde taşıyan geçmişte vatan hasretiyle büyük acılar çekmiş olan Kırım'daki kardeşlerimizin kaderi de aynı şekilde aziz" diye yazdı.

DAVUTOĞLU'NUN UKRAYNA TEMASLARI

Davutoğlu bugün sona erecek sürpriz ziyareti sırasında Dışişleri Bakan Vekili Deşçitsa'nın yanısıra Ukrayna Devlet Başkan Vekili ve Parlamento Başkanı Oleksandr Turçinov ile Başbakan Arseniy Yatsenyuk'la da görüşecek. Davutoğlu ayrıca Kırım Tatar Milli Meclisi eski Başkanı ve Ukrayna Meclisi Üyesi Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu'nu da kabul edip, hükümette yer almayan çeşitli siyasi parti temsilcileriyle de buluşacak.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir