taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.424
6.1392
1211.0095
92915.32
211.24

Davutoğlu'ndan Yasin'in ailesine başsağlığı telefonu

Başbakan Davutoğlu, IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde vahşice öldürülen Yasin Börü'nün ailesine başsağlığı diledi.

21.10.2014 - 15:18..

davutoğlu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da Kurban Bayramı'nda IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde ihtiyaç sahiplerine kurban dağıtırken öldürülen Yasin Börü'nün ailesine başsağlığı diledi.

"YASİN AKLIMDAN HİÇ ÇIKMIYOR"

Başbakan'ın, görüşmede, "Yasin aklımdan hiç çıkmıyor. Sizi ve yaşadığınız üzüntüyü unutamıyorum. Bu şekilde olmasını kimse istemezdi" dediğini ifade eden Börü, Davutoğlu'nun yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduğunu dile getirdiğini ifade etti. Aile olarak yüreklerinin yandığını ancak başkalarının yüreğinin bu şekilde yanmasını istemediklerini belirttiğini aktaran Börü, "Hiçbir çocuğun bu şekilde ölmesini, ailelerin bu acıyı yaşamasını istemediğimi Başbakana ilettim" dedi.

"SAYIN BAŞBAKANIM DURDURUN BU ZALİMLERİ"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Yasin Börü'nün babasıyla yaptığı görüşmeye değinerek, "Bunu söyleyenler, bugün sabah konuştuğum Yasin Börü'nün babası Fikri Bey'in feryadına kulak versinler. Bana telefonda diyor ki 'bu zalimler benim oğlumdan ne istediler Sayın Başbakanım; durdurun bu zalimleri.' Yüreği yanan bir baba bu feryadı yükseltiyorsa, bizim ona cevap vermek, ahlaki, siyasi, hukuki bir görevimizdir" ifadesini kullandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)