taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Demirtaş: 15 kamyon yardım Suriye'ye gönderilmedi

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kızıltepe'de toplanan 15 kamyon yardımın Suriye'ye gönderilmesine izin verilmediğini ileri sürdü.

03.02.2014 - 16:13..
Whatsapp ile paylaş

Demirtaş: 15 kamyon yardım Suriye'ye gönderilmedi

BDP Lideri Selahattin Demirtaş, beraberinde Mardin Bağımsız Milletvekili ve BDP Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Türk ile Kızıltepe'de Mehmet Yalçın Etüt Merkezinde partisince yerel seçimlerle ilgili düzenlenen toplantıya katıldı.

'KAMYONLARDA GIDA VE İLAÇ  MALZEMELERİ VAR'  

Demirtaş ve Türk, toplantının ardından Kızıltepe Belediyesi'ne geçti. Belediye bahçesinde içerisinde Suriye'ye gönderilmek üzere toplanan yardımların bulunduğu kamyonların önünde açıklama yapan Demirtaş, 15 kamyonda ilçelerden toplanmış gıda ve ilaç malzemelerinin yer aldığını söyledi.

'GEREKİRSE ELİMİZE ALIR, YÜRÜYEREK ROJAVA'YA GÖTÜRÜRÜZ'

Demirtaş, yardım malzemelerinin Suriye'ye geçişine izin verilmediğini ifade ederek, "15 kamyon yardım günlerdir burada bekliyor, maalesef izin verilmiyor. Kızıltepe'de 15 yüklü tırımız var, orada çocuklara kadınlara bebeklere dönük toplanmış yardımlar var. Bu sorunun çözülmemesi halinde gerekirse kolileri elimize alır, yürüyerek Rojava'ya götürürüz. Yüzbinlerce insanla yola çıkıp, sınırı yürüyerek geçeceğiz. Kamyondaki yükleri elimizle götüreceğiz, gelsinler bakalım engellesinler. Bu insani yardımı engelleyecek gayri insani bir politika olabilir mi ? Biz asla böyle bir politikayı kabul etmiyoruz. Bunun derhal değişmesini bekliyoruz. Arkadaşlarımız görüşmeleri sürdürüyorlar." dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir