taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7701
Euro
7.3328
Altın
1658.56
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.23
Bitcoin
49057.03

Demirtaş CHP ve DSP'nin sol ittifak arayışına mesafeli

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP-DSP birliğini "İki sağa kaymış parti solda birleşemez" şeklinde yorumladı.

AA |
Whatsapp ile paylaş
Demirtaş CHP ve DSP'nin sol ittifak arayışına mesafeli

Demirtaş CHP ve DSP'nin sol ittifak arayışına mesafeli

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP-DSP birliğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Demirtaş, iki sağa kaymış partinin solda nasıl birliği sağlayacağını sorarak "Sol bu tarafta" dedi.

"SOL BU TARAFTA"

Demirtaş, solda birlik arayışı platformunun kendileriyle temas kurup kurmadığına ilişkin biri soru üzerine, "CHP ve DSP'nin solda birlik arayışı çok ilginç. Sol bu tarafta onlar başka yerde birlik arıyorlar" ifadesini kullandı.

Demirtaş CHP ve DSP'nin sol ittifak arayışına mesafeli İZLE

"İKİ SAĞA KAYMIŞ PARTİ"

"İki sağa kaymış parti bir araya gelip solda nasıl birliği sağlayacaklar?" diye soran Demirtaş, "CHP ve DSP'nin toplamından solda birlik değil bir tane sol çıkmaz. Biz HDP olarak bütün sol hareketlerle, toplumda karşılığı olan güçlerle görüştük ve ikinci tur görüşmelerimizi yapıp kararlarımızı vereceğiz. Bu konuda CHP ve DSP'nin görüşme talebi yok olmasına gerek de yok. İsminde sol ve halk olan ama içinde ne sol ne de halk olan partilerle bizim ne birlik arayışımız ne de mücadele ortaklığımız olur ne de zannedersem onların böyle bir niyeti var" diye konuştu.

CHP ve DSP solun ittifakı için paralel çalışacak

Demirtaş CHP ve DSP'nin sol ittifak arayışına mesafeli

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir