taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4796
6.19065
1202.25
92708.56
212.11

Demirtaş CHP'nin kalesinden aday olacak

HDP 7 Haziran'daki milletvekili seçimleri için gözünü Batı'ya çevirdi. Demirtaş ve partide öne çıkan diğer isimler Batı'daki büyükşehirlerden aday olacak.

24.01.2015 - 09:19..
Demirtaş CHP'nin kalesinden aday olacak

Demirtaş CHP'nin kalesinden aday olacak

Doğu ve Güneydoğu'dan ne kadar oy alırsa alsın büyükşehirlerde güçlenmezse barajı geçemeyeceğini düşünen HDP, taktik değiştirdi.

CHP'NİN KALESİNDEN ADAY OLACAK

Buna göre Selahattin Demirtaş İstanbul 1., Pervin Buldan 3. Bölge'den aday olacak. Demirtaş'ın aday olacağı 1. Bölge'de CHP'nin kalesi Kadıköy var. İkna olursa Kadir İnanır gibi ünlüler ise Doğu'dan aday gösterilecek. Amaç Kürtler dışından oy almak.

HDP'nin yeni taktiğinden en çok CHP zararlı çıkacak gibi gözüküyor. Zira HDP'lilerin aday olacağı seçim bölgelerinin aynı zamanda CHP'nin üstün olduğu bölgeler olması bekleniyor.

GAZETECİLERLE GİZLİ TOPLANTI

Öte yandan HDP Eş genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dört eski bakanla ilgili Yüce Divan oylaması öncesi bir araya geldiği görüntüler ortaya çıktı.

Demirtaş'ın sonradan geldiği toplantıda başta Mehmet Altan, Ahmet Hakan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Nazlı Ilıcak, Oral Çalışlar ve Nuray Mert katıldı.

Demirtaş'ın muhalif gazetecilerle manidar yemeği - İZLE

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)