taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5715
Euro
7.2523
Altın
1614.78
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.051
Bitcoin
42076.23
fuzulev

Demirtaş ve Buldan 2 dönem kuralına takılmayacak

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş ile Grup Başkanvekili Buldan, parti tüzüğündeki "Bir üye, aynı organa en fazla iki dönem üst üste seçilebilir" kuralının dışında tutularak, yeniden milletvekili adayı gösterilecek.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Demirtaş ve Buldan 2 dönem kuralına takılmayacak

pervin

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Grup Başkanvekili Pervin Buldan, parti tüzüğünde yer alan "Bir üye aynı organa en fazla iki dönem üst üste seçilebilir" kuralının dışında tutularak yeniden milletvekili adayı olabilecek. İki  dönem milletvekilliği yapan 8 isim ise yeniden aday olamayacak.

KURAL DEVAM EDECEK

HDP MYK'da "2 dönem kuralı" değerlendirildi. 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde, söz konusu kuralın uygulanmasına devam edilmesi kararlaştırıldı. Eş Genel Başkan görevini yürüten Demirtaş ile İmralı heyetinde yer alan Buldan, bu kurala takılmayacak. Böylece Demirtaş ile Buldan, genel seçimlerde milletvekili adayı olabilecek.

ADAY OLAMAYACAK VEKİLLER

HDP'nin Van Milletvekili Aysel Tuğluk, İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Batman Milletvekili Bengi Yıldız, Van Milletvekili Özdal Uçer ve Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ise aday olamayacak.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir