taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.708
Euro
7.3447
Altın
1677
Borsa
96105.93
Gram Altın
361.892
Bitcoin
46486.63

Deniz Baykal Egemen Bağış ile olan fotoğrafı açıkladı

Doğu Perinçek'in Ermeni soykırımı ile ilgili sözlerinden dolayı AİHM'deki davasını izleyen Deniz Baykal, Egemen Bağış ile yan yana otururken çekilen fotoğrafı konusunda açıklama yaptı.


Whatsapp ile paylaş

Deniz Baykal Egemen Bağış ile olan fotoğrafı açıkladı

baykal

İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek’in AİHM’de görülen “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” davasını yerinde izleyen eski CHP Lideri Deniz Baykal, “Bu tarihi bir olaydır, kişi olayı değildir. Kimse bu olaya dudak bükmeye, küçümsemeye ya da Ermeni düşmanlığı gibi anlamaya, takdim etmeye kalkmasın. Türkiye hukukunu koruyor” dedi.

Deniz Baykal Egemen Bağış ile olan fotoğrafı açıkladı

EGEMEN BAĞIŞ'LA YAN YANA

Baykal, 17 Aralık yolsuzluk soruşturmasında ses kayıtları basına sızan Egemen Bağış ile yan yana oturmasına da açıklık getirdi. Habertürk'ten Düzgün Karadaş'ın haberine göre,  Baykal o fotoğraf için şunları söyledi:

"NE YAPACAĞIM? KAVGA MI EDECEĞİZ?"

“AİHM’nin protokolüne göre duruşma salonunda oturduk. Aynı konseyde o AK Parti ’yi temsil ediyor, ben CHP’yi. Duruşmada milletvekillerine belli bir yer ayrıldı. Orada ‘İsteyen istediği yerde oturur’ diye bir şey yok. Bizim dışımızdaki bir düzen. Ben oturdum arkasından o geldi oturdu. Solumda da Dışişleri Komisyonu Başkanı Ferhat Bey vardı. Sağımda da eski bakan olarak o duruyor. Ne yapacağım? Orada birbirimizle kavga mı edeceğiz? Meclis’teki oylamada anlayışımın gereğini yapmışım. Egemen Bey’in kendisi de biliyor, benim ne yaptığımı.”

Deniz Baykal Egemen Bağış ile olan fotoğrafı açıkladı

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir