taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.0462
Euro
6.5502
Altın
1581.06
Borsa
120791.86
Gram Altın
307.479
Bitcoin
58882.98

Deniz Baykal taciz iddiaları için konuştu

Baykal, ODATV yazarına taciz iddialarıyla ilgili 'Bunlar çok çirkin şeyler. Yalan ve iftira' dedi.

08.03.2011 - 10:34..
Whatsapp ile paylaş
Deniz Baykal taciz iddiaları için konuştu

Deniz Baykal taciz iddiaları için konuştu

Ergenekon Soruşturması kapsamında gözaltına alınıp, savcılıkça serbest bırakılan Oda TV yazarı İklim Ayfer Kaleli, eski CHP lideri Deniz Baykal tarafından taciz edildiği, bu olayı Halk TV’nin Oda TV’ye satılması için şantaj amaçlı kullandığı iddiaları konusunda çarpıcı açıklamalar yapmıştı.

TACİZİ İSPAT İÇİN MATERYAL İSTEDİ Mİ

Haberlere göre, Kaleli’ye sorguda Baykal tarafından taciz edilip edilmediği, bu durumu Kılıçdaroğlu’na anlatıp anlatmadığı, cihaz vermeleri halinde tacizi ispat edebileceğini söyleyip söylemediği, bunun üzerine, “Bizi bu işe karıştırma, kendi imkânlarınla ne yaparsan yap” yanıtını alıp almadığı soruları yöneltildi.

BAYKAL'LA YAPTIĞIM GÖRÜŞMENİN KAYDI YOK

Şantaj iddialarını yalanlayan Kaleli ise, şunları söylemişti: “Baykal’la yaptığım görüşmeye ilişkin bir ses veya görüntü kaydı yok. Böyle bir şeye gerek de yok. Kılıçdaroğlu, TBMM’deki grup toplantısında, ilk kez, Baykal’ın isminden söz etmişti. Ben de hem bu konuyu, hem de güncel konuları görüşmek için grup toplantısından sonra röportaj yapmak için odasına gittim. ‘İlk defa kürsüden adınızı geçirdi’ diye sorduğumda, rahatsızlık verici, şaşırtan ve üzen bir yaklaşımda bulundu. Psikolojim bozulmuştu. Eşime anlattım. Basına yansımasını da istemiyordum. Eşim de ‘git en yüksek mertebeli CHP’liye anlat’ dedi.

GÜRSEL BEY'E ANLATTIM

Ertesi gün Gürsel Tekin Bey'e ulaşabildim. 2 gün önce de Muharrem İnce’nin olayı (İnce’nin Kılıçdaroğlu aleyhine bazı belgeler vermek için geceyarısı Kaleli’nin evine geldiğine yönelik iddialar) olmuştu. Yaşadığım bu ikinci olay bardağı taşırınca gittim Gürsel beye anlattım. Daha binadan çıkmadan Soner bey (Yalçın) beni aradı. Yalçın, ‘Gürsel bey beni aradı, doğru mu?’ dedi. Ben de doğru olduğunu söyledim. Soner beye haber bile olmaması gerektiğini söyledim. Konuyu kapattık.”

YALANLAMA

Detaylı açıklama yapmaktan kaçınan Baykal ise, “Bunlar çok çirkin şeyler. Yalan ve iftira” dedi. CHP’li Kemal Anadol iddialar hakkında, “Ergenekon denilen davada, hak arayanların mağdur olanların yanında tek örgüt var CHP. Şimdi CHP ile uğraşmak lazım, CHP’li politikacılara bir şeyler bulaştırmak lazım. Her türlü iftira beklenebilir artık. Bunları da hiç ciddiye almıyorum” diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir