taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7306
Euro
7.2868
Altın
1614.79
Borsa
89552.61
Gram Altın
349.839
Bitcoin
45693.75

Deniz Baykal'dan fezleke eleştirisi

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya MilletvekiliBaykal, eski bakanlarla ilgili fezlekelerin hala Meclis'e gelmediğini söyledi.


Whatsapp ile paylaş

Deniz Baykal'dan fezleke eleştirisi

Deniz Baykal'dan fezleke eleştirisi

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Kemer'e gelen Baykal, Türkiye'nin önemli bir devlet krizinin içinden geçtiğini ve böyle bir noktada yerel seçim yapılacağını söyledi. Baykal, 17 Aralık operasyonu sonrasında yaşananlarla ilgili ise şunları söyledi:

" Adalet Bakanlığı'ndaki fezlekeler, 800 metre ilerideki Meclis'e hangi yoldan geliyor? Ne zaman gelecek? Kaplumbağanın sırtına koysan, kaplumbağa bile getirirdi. Üç aydan önce gelirdi.."

"Açıklamalar sonucunda 4 bakan aniden istifa etti. 'Yok böyle bir şey, kabul etmiyoruz' diyen olmadı. Bakanların çocukları tutuklandı. Adalet Bakanı, İzmir'deki başsavcıya telefon açtı ve 'O dosyayı kapat' dedi. Bu nedir? Bakanın yargıya, savcıya, adalete müdahale etmesidir. Siyasetin adaletin önüne geçmesi, hepimiz için tehlikedir, tehdittir. Ne zaman ne olacağını bilemezsiniz. Başsavcı, söylenenleri aynen yazmış. Her şey ortada. Bunun olduğu bir ülkede, Adalet Bakanı görevinde olabilir mi? O bakan görevdeyken, ülkede adalete güven olabilir mi? Adalet Bakanı, fezlekeli bakan. Tek parti döneminde bile böyle bir şey olmadı."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir