taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8176
6.54775
1275.805
96886.48
238.678

Denizli Valisi: Kerpiçten yapılan evlere girmeyin

Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5.5 şiddetindeki deprem sonrası incelemelerde bulunan Denizli Valisi Hasan Karahan, riskli binaların tahliye edildiğini belirtti.

İHA | 21.03.2019 - 02:25..
Whatsapp ile paylaş

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5.5 şiddetindeki depremin ardından sarsıntının en çok hasara yol açtığı noktalarda incelemelerde bulunan Denizli Valisi Hasan Karahan, riskli binaların tahliye edildiğini belirterek "Vatandaşlarımız yine o tür, kerpiçten yapılmış köy evlerine de kesinlikle girmesinler. Hafif ya da orta hasar bakmasınlar.  Çünkü onların en ufak bir sarsıntıda yıkılmayacağının garantisini kimse veremez.” dedi.

Denizli Valisi: Kerpiçten yapılan evlere girmeyin

OKULLAR TATİL

İncelemeleri esnasında açıklamalarda bulunan Vali Karahan, ilçede perşembe günü okulların tatil edildiğini bildirdi.

Denizli Valisi: Kerpiçten yapılan evlere girmeyin

BİN ADET ÇADIR DAĞITILDI

Bölgede bulunan riskli binaların boşaltıldığını ifade eden Vali Karahan, “Deprem yaşayan insanların, kapalı mekanlara girmesi zor oluyor. Bir süre adaptasyon ve alışma süreci gerekiyor. Ağır hasarlı olan binalara vatandaşlarımızın girmemeleri yönünde uyarılar yapıyoruz. Vatandaşlarımız için yeterince çadır temin ettik.  Çok büyük hasarı olan binaların yıkımı yapıldı. Yıkılan binaların çoğu eski ve kerpiçten yapılmış binalar. Usulsüz tadilatlar da yapılmış. Dolayısıyla bu ağır deprem onları yıktı. Vatandaşlarımız yine o tür, kerpiçten yapılmış köy evleri ne de kesinlikle girmesinler. Hafif ya da orta hasar bakmasınlar.  Çünkü onların en ufak bir sarsıntıda yıkılmayacağının garantisini kimse veremez. Vatandaşlarımızın çadır konusunda yoğun bir talebi oldu. Bunun da sebebi kapalı mekanlara girme korkusu. Şu ana kadar dağıtılan çadır sayısı 1.000’i buldu. Çadır isteyip de alamadım diyen olmayacak. Sabaha kadar çadır dağıtımları devam edecek.” diye konuştu.

Denizli Valisi: Kerpiçten yapılan evlere girmeyin

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir