taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3313
6.0501
1338.365
101971.29
229.342

Denizli'de boya ustasının başı promosyon kupondan yandı

Denizli’de bir boya ustası, kullandığı boyaların içinden çıkan kuponlardan 15 TL’yi alarak diğer işçilerle pide yeyince hayatı karardı.

16.01.2015 - 13:05..
Whatsapp ile paylaş

DEnizli

Denizli'nin Tavas ilçesinde bir boya ustası boya için anlaştığı adamla, boyadan çıkan promosyon kuponlar yüzünden davalık oldu.

KUPONLARDAN İŞÇİLERE YEMEK ALDI

İddiaya göre iki adam evin boyası için anlaştı. İddiaya göre bu sırada yüklü olarak alınan boyaların için 3 TL, 5 TL hediye kuponları çıktı. Bunları toplayan boyacılar, bu kuponları Mustafa Keskin’e verdi. Mustafa Keskin de boyacıya giderek kuponları vererek 15 TL aldı. Üstüne bir miktar da kendisi para ekleyen sıva ustası Keskin, pide yaptırarak boya yapan işçilerle yedi.

EV SAHİBİ GÖRÜNCE SİNİRLENDİ

Bu sırada eve gelen H.K. ise olayı öğrenince sinirlendi. Boyaları kendisinin aldığını ve kuponların da kendisinin olması gerektiğini kaydeden evin sahibi Mustafa Keskin’e dava açtı.

Denizli'de boya ustasının başı promosyon kupondan yandı

MAHKEME KARARI GELDİ

Tavas Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava daha sonraki yıllarda devam ederken, yılbaşından sonra Mustafa Keskin’e mahkemeden karar geldi. Kararda şöyle denildi: "Sanığın ikrarı, katılanların anlatımları ve tüm dosya kapsamında sanığın fayans, sıva ve boya işi için anlaşıldığı, sanığın işleri yaptığı sırada iş anlaşmasından kaynaklanan nedenle kendisine teslim edilen çimento ve kapı demirlerini aldığı böylece hizmet nedeni ile güveni kötüye kullanma suçu işlediği aldıklarını tam olarak iade etmediği anlaşılmıştır."

KAVGA KUPONLA BAŞLADI KAPIYLA DEVAM ETTİ

Bu suçtan 300 gün hapis cezasının 6 bin TL para cezasına çarptırıldığını gören Mustafa Keskin büyük şok yaşadı. Kapı demirlerini H.K’nın izniyle aldığını belirten Mustafa Keskin, kuponlardan çıkan paradan başlayan olayın buralara gelmesinin şaşkınlığını yaşıyor.

Denizli'de boya ustasının başı promosyon kupondan yandı

"BAŞKASI KARADENİZ FIKRASI ZANNEDER"

Mahkeme kararı sonrası şoka girdiğini anlatan Mustafa Keskin şunları söyledi; Ben boya kutusundan çıkan 15 TL’lik kuponu iade etmediğim için bana mahkeme 6 bin TL para cezası verdi. Şaşkınlık içindeyim. Şok yaşadım. Nereye gideceğimi bilemiyorum. Başkasına anlatsam Karadeniz fıkrası zanneder. Ben gariban bir işçiyim. 3 çocuk okutuyorum. Mal sahibinin yanına gittim, ’Ben bunu anlamadım’ dedim. ’Yarın cezayı çekince anlarsın’ dedi. Kendim için değil ama çocuklarım için özür de dilemek istedim ama kabul etmedi. Yardım bekliyorum" diye konuştu.

300 GÜN KAMUDA ÇALIŞACAK

Mustafa Keskin, para cezası yerine kamu kuruluşlarında 300 gün boyunca 2 saat çalışarak cezasını ödemeyi düşündüğünü söyledi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir