taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6995
6.3102
1466.49
106805.2
268.694
43011.69

Devlet Bahçeli'den Yaşar Kemal mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Fikriyatı ne olursa olsun Yaşar Kemal’in vefatından büyük bir üzüntü duydum" dedi.

İHA | 01.03.2015 - 11:00..
Whatsapp ile paylaş

Devlet Bahçeli'den Yaşar Kemal mesajı

Solunum güçlüğü ve kalp ritim bozukluğu sebebiyle İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ne kaldırılan 92 yaşındaki Yaşar Kemal dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden Yaşar Kemal’in vefatıyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

"FİKRİYATI NE OLURSA OLSUN ÜZÜNTÜ DUYDUM"

Bahçeli, Yaşar Kemal’in vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Gavurdağı’nın eteklerinde yoksul ve yetim bir köylü çocuğu olan İnce Memed’in Abdi Ağa isimli bir zalime verdiği mücadeleyi ondan okuduk. Haksızlığa direnmenin, merhametsizliğe dik durmanın, Anadolu yaylarında, Anadolu bozkırlarında kurulan hayallerin teferruatlı tasvirini onda gördük. Osmaniye’nin Hemite (Gökçedam) köyünde doğan Yaşar Kemal arkasında onca hatıra, onca eser bırakarak ebediyete intikal etmiştir. Fikriyatı ne olursa olsun Türk edebiyatının usta kalemi, Türk romanının dev ismi Yaşar Kemal’in vefatından büyük bir üzüntü duydum. Merhumun 92 yıllık ömrü sanki roman gibiydi. Bu romanın sayfaları açıldıkça içinden hayatın bizatihi kendisi çıktı, satır satır Anadolu döküldü. Halkından kopmayan merhum Yaşar Kemal’e Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı temenni ediyorum" dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir