taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3725
6.0964
1214.485
93641.03
209.689

Dicle Elektrik'in 'kaçak' temalı yarışmasında kazananlar

Dicle Elektrik'in 11-18 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası'nda düzenlediği "Elektrikte Kaçak ve İsrafa Karşı En iyi Mesaj ve En iyi Afiş Tasarımı" yarışmasında kazananlar belli oldu.

İHA | 10.09.2018 - 21:41..

Dicle Elektrik hizmet bölgesi olan Şırnak, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Batman, Diyarbakır şehirlerinde kaçak elektrikle mücadele ve enerji tasarrufu konularına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen yarışmada, Mardin’de yaşayan ve Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencisi olan Abdullah Güler’in “Kaçak Önce Aydınlatır, Sonra Hayat Karartır” sloganıyla tasarladığı afiş birinciliğe layık görüldü.

5 BİN LİRA BURS KAZANDI

Böylelikle Güler, lisede okuyacağı her yıl için 5 bin lira eğitim bursu ve ailesiyle bir haftalık tatile hak kazandı.

Dicle Elektrik'in 'kaçak' temalı yarışmasında kazananlar

2. OLAN ESER

Yarışmada ikinciliği Şanlıurfa’dan Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Buse Birsen Gülümser’in “İsrafı Karart, Geleceği Aydınlat” sloganıyla tasarladığı afiş kazandı.

Dicle Elektrik'in 'kaçak' temalı yarışmasında kazananlar

Diyarbakır’dan Silvan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ferhat Yavuz’un“Tasarruf Yapalım, Geleceğe Güzel Bir Dünya Bırakalım” sloganı ve afiş tasarımı ise üçüncü oldu. Yarışmada ikinci olan Buse Birsen Gülümser lisede okuyacağı her yıl için 5 bin lira, üçüncü olan Ferhat Yavuz ise 3 bin 500 lira eğitim bursu alacak.

3. OLAN ESER

Dicle Elektrik'in 'kaçak' temalı yarışmasında kazananlar

Dicle Elektrik tarafından karşılanacak eğitim bursları, yarışmada dereceye giren öğrencilerin sınıflarını başarıyla geçmeleri, okula devam ediyor olmaları ve disiplin suçu işlememiş olmaları şartıyla devam edecek.

Yarışmanın sonuçları ve kazanan eserler Dicle Elektrik’in resmi web sitesinde yayınlandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)