taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7919
6.587
1422.75
95421.05
266.099

Dışişleri'nden ABD'ye Hakan Atilla tepkisi

Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD'de suçlu bulunmasına Türkiye'nin ilk tepkisi, "Türkiye’nin içişlerine müdahil edilmiştir." şeklinde oldu.

AA | 04.01.2018 - 10:32..
Whatsapp ile paylaş

Dışişleri'nden ABD'ye Hakan Atilla tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, New York’ta görülen davada jüri üyelerinin 6 suçlamanın 5’inde Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’yı suçlu bulmasının, haksız ve talihsiz bir gelişme olduğunu açıkladı.

İŞTE TÜRKİYE'NİN KARARA TEPKİSİ

"New York Güney Bölgesi Savcılığınca hazırlanan SR 15 Cr.867 (RMB) numaralı tadil edilmiş iddianame temelindeki davada Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın jüri tarafından altı suçlamanın beşinden suçlu bulunmuş olması, haksız ve talihsiz bir gelişmedir.

Hakan Atilla’nın ilk sorgu anı - VİDEO

"TÜRKİYE'NİN İÇİŞLERİNE MÜDAHALE EDİLDİ"

ABD mahkemesi, sahte ve siyasi istismara müsait sözde 'delillere' dayanarak gerçekleştirilen ve Türkiye’nin iç meselelerinin gerçek dışı kurgular temelinde tartışıldığı bir süreçte, daha önce örneğine rastlanmamış bir şekilde Türkiye’nin içişlerine müdahil edilmiştir.

"FETÖ'CÜLERİN SAHTE DELİLLER SUNMASINA İZİN VERİLDİ"

Bu arada ABD tarafından maddi ve lojistik destek sağlanmak suretiyle bazı FETÖ mensuplarının yargı sürecini etkileyecek gerçek dışı iddialarda bulunmalarına ve sahte deliller sunmalarına fırsat verilmesi mahkeme sürecinin ciddiyetini ve inanılırlığını yok etmiştir.

Bu haliyle bir hukuk ayıbına dönüşen kararın düzeltilmesi, en büyük temennimizdir."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir