taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7702
Euro
7.3357
Altın
1661.53
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.236
Bitcoin
49011.93

Dışişleri'nden Libya açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Libya'nın Kuba şehrinde gerçekleştirilen ve çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olan terör saldırılarını şiddetle kınadı.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Dışişleri'nden Libya açıklaması

Dışişleri'nden Libya açıklaması

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Libya'nın Kuba şehrinde bugün gerçekleştirilen ve çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olan terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Bu menfur saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve metanet, yaralananlara acil şifalar diliyor, kardeş Libya halkına taziyelerimizi sunuyoruz" denildi.

Türkiye'nin, son dönemde Libya'da artan terör eylemlerini endişeyle takip ettiği belirtilen açıklamada, Libya'nın bölgede yeni bir terör yuvası haline gelmemesi için ulusal uzlaşının en kısa sürede sağlanması, ulusal birlik hükümetinin kurulması ve devlet otoritesinin ülke genelinde yeniden tesis edilmesinin her geçen gün daha da önem kazandığı kaydedildi.

Açıklamada, "Libya'daki tüm tarafları, BM gözetiminde sürdürülen siyasi diyalog sürecine aktif katılım sağlamaya, ülkede istikrar ve güvenliğin tesisi için gerekli adımları özveri, kararlılık ve süratle atmaya çağırıyoruz" ifadesine yer verildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir