taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0612
6.7743
1285.11
87435.3
250.514

DİSK 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak istiyor

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, 1 Mayıs programına ilişkin yaptığı açıklamada, "Taksim'de kutlama yapmak hakkımız" dedi.

DHA | 10.04.2019 - 13:56..
Whatsapp ile paylaş
DİSK 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak istiyor

DİSK, KESK,  TMMOB ve TTB Genel Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla DİSK Genel Merkezi'nde, ortak yapılan basın açıklaması yapıldı.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “İstanbul'da 1 MayısTaksim Meydanı'nda kutlamak üzere İstanbul Valiliği'yle bir görüşme yaparak, bu süreci yürütmek istiyoruz." dedi.

''TAKSİM'DE KUTLAMA YAPMAK HAKKIMIZ''

Taksim'de kutlama yapmak istediklerini dile getiren Çerkezoğlu, sözlerine "1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma gününde Taksim alanında olmak, tarihi ve ahlaki olduğu kadar, hukuki açıdan da hakkımızdır." dedi. Çerkezoğlu, “1 Mayıs'ı bir miting günü olarak değerlendirmiyoruz. Dolayısıyla Taksim ile ilgili bir miting başvurusu yapmıyoruz.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi İstanbul'da 1 Mayıs'ı Taksim Meydanı'nda kutlamak üzere İstanbul Valiliği'yle bir görüşme yaparak, bu süreci yürütmek istiyoruz.

Pazartesi günü İstanbul Valiliği'nden bir randevu talep ettik. Henüz randevu talebimize bir dönüş olmadı. Ama İstanbul Valiliği'yle görüşerek 1 Mayıs'ı Taksim Meydanı'nda kutlamak üzere bu süreci sürdüreceğiz." şeklinde devam etti.

DİSK 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak istiyor ViDEO

DİSK 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak istiyor

-

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir