taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.1442
Euro
6.6868
Altın
1635.69
Borsa
114364.53
Gram Altın
324.128
Bitcoin
57577.24

Diyarbakır'a dev askeri sevkiyat

Diyarbakır'da bulunan 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'na CASA nakliye uçaklarla çok sayıda asker indirildi.

02.11.2012 - 18:24..
Whatsapp ile paylaş

Diyarbakır'a dev askeri sevkiyat

Suriye'de yaşanan gelişmelerle ilgili Merkez Üs olarak belirlenen Diyarbakır'daki 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı 8'nci Ana jet Üssü'nde bugün hareketli anlar yaşandı. Sabah saatlerinden itibaren askeri üsse peş peşe CASA uçakları indi ve Diyarbakır'a askeri personel sevkiyatı yapıldı.

Diyarbakır'a dev askeri sevkiyat

7 CASA UÇAĞI DİYARBAKIR'DA

Saat 15.00'a kadar devam eden sevkiyat kapsamında 7 CASA uçağı Diyarbakır'a geldi. Piste indikten sonra personeli indiren uçaklar, kısa bir bekleyişin ardından tekrar havalandı. Sevkiyat kapsamında Konya ve Ankara'da bulunan hava üslerinden Diyarbakır'a personel takviyesi yapıldığı da öğrenildi.

Diyarbakır'a dev askeri sevkiyat

Diyarbakır'a dev askeri sevkiyat

SURİYE SINIRINDA 4 KEZ KEŞİF UÇUŞU

Asker sevkiyatının tamamlanmasının ardından Diyarbakır'daki 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı pistinde uçak hareketliliği devam etti. Diyarbakır'dan kalkan uçakların Suriye sınırında yaptıkları keşif uçuşlarının da devam ettiği öğrenildi.

Suriye sınırına en yakın hava üssü olarak bilinen Diyarbakır'dan kalkan F-16 savaş uçakları son üç gün içerisinde Suriye sınırında toplam 4 kez keşif uçuşu yaptı. Suriye'de yaşanan gelişmelerle ilgili olarak yapılan keşif uçuşlarına toplam 10 F-16 savaş uçağı katıldı. Keşif uçuşuna katılan 'Pars' ve 'Atmaca' filolarına bağlı savaş uçaklarının emniyetli bir şekilde üslerine döndükleri bildirildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir