taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7702
Euro
7.3357
Altın
1661.53
Borsa
92071.13
Gram Altın
361.236
Bitcoin
49011.93

Diyarbakırlı erkeklerden peruklu eylem

Diyarbakır'da bir grup erkek, kadına yönelik şiddeti ve Özgecan Aslan cinayetini protesto etmek için peruk takıp eylem yaptı..

İHA |
Whatsapp ile paylaş
Diyarbakırlı erkeklerden peruklu eylem

diyarbakır

Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığı tarafından kentte faaliyet gösteren bazı kuaförlerin katılımıyla, Özgecan Aslan’ın ölümünü ve kadına yönelik şiddeti protesto etmek amacıyla eylem düzenledi.

ÖZGECAN CİNAYETİNİ KINADILAR

Sloganlarla birlikte başlarına peruk takarak protesto eylemi yapan kuaförler, Mersin’de öldürülen Özgecan Aslan’ın ölümünü kınadıklarını dile getirdi.

"KADINA ŞİDDET ERKEKLİKSE BİZ ERKEK DEĞİLİZ"

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyetinde toplanan kuaför ve berberler adına konuşan Diyarbakır Berberler ve Kuaförler Odası Başkan Ahmet Cemil Değirmenci, kadına yönelik şiddetin son bulması için kendilerine düşen sosyal sorumlulukları nedeniyle böylesi bir eylem düzenlediklerini ifade etti ve "Kadına şiddet erkeklikse biz erkek değiliz" dedi.

Diyarbakırlı erkeklerden peruklu eylem

"İNSAN OLABİLMEYE KATKI SUNUYORUZ"

Değirmenci, "Kadınlarımızın, analarımızın yaşadıkları bu olumsuzluk ve ölümlere aynı zaman da haykırışlarına ortak olmak bu sorunu sorun olmaktan çıkarılmasını sağlamak insan olabilmenin yanında erkek gözüyle de katkı sunmak istiyoruz. Bu yaşamsal öneme sahip sorunu ortadan kaldırma mücadelesinde bizler Diyarbakır Berberler ve Kuaförler odası olarak sosyal politikaların yaşama geçmesi için hazır olduğumuzu başta kadınlarımız olmak üzere tüm kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz." dedi.

Diyarbakırlı erkeklerden peruklu eylem

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir