taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9303
6.5931
1554.08
123112.56
296.563
51357.76

Doğada organik yaşam: Eko-kapsüller

Rüzgar ve güneş enerjisiyle çalışan 8 metrekarelik bu evlerde, mutfaktan banyoya, sıcak sudan sifona kadar gündelik ihtiyaçları karşılayacak her imkan var; yeni nesil çadırlarla tanışın.

Özel İçerik | 15.05.2019 - 10:57..
Whatsapp ile paylaş

Aybüke SENGİR/ [email protected]

Gezegenin neresinde olursanız olun rüzgar ve güneş enerjili bu küçük kapsülde yaşamak, bilim kurgu filminden çıkmış gibi gelebilir ama Avrupalı bir şirket onları üretmeye başladı bile. İçinde tüm imkanların sunulduğu, rüzgar, güneş ve yağmur enerjisiyle çalışan küçük bir kapsülün içine sığışıyoruz. Bir de yaşadığınız yerin büyüklüğü sizin için önemli değilse, Eko-kapsül sizin meskeniniz olabilir.

ACİL DURUMLARDA SIĞINMAK İÇİN İDEAL

Avrupalı şirketlerin projeleri içinde bu minik evler üretilmeye başladı bile. Slovakya`da Nice Architects şirketinin Eko-kapsül tasarımlı evleri, geleceğin ev modellerini şimdiden yansıtıyor. Şirket bünyesinde uzun ömürlü, dünya çapında taşınma özelliğine sahip, geniş kullanım çeşitliliği bulunan, bağımsız bir istasyon olurken, acil durumlarda da misafir ve insani yardım birimi olarak kullanılabilecek bir mini yapı.

Doğada organik yaşam: Eko-kapsüller

3 METRE KARELİK YAŞAM ALANI ÖZELLİKLERİ

Yeni yaşam alanınız eko kapsül ev sadece 3 metre kare olabileceği gibi içinde bir yatak, mutfak, banyo ve bir masa ile sandalye sığacak kadar alan hacmine sahip. Yağmur suyunu toplayan teknolojisiyle sıcak su ve sifonlu tuvaleti de bulunuyor. Rüzgar ve güneş panelleri ve rüzgar tribünleri ile sağladığı enerjiyi, 9.744 Watt/saat enerji ile elektrik enerjisini sağlıyor. Yağmur suyu toplama ile de su ihtiyacınızı gidererek, şebekeden bağımsız bir evi kullanabiliyorsunuz.

Doğada organik yaşam: Eko-kapsüller

HER YERE TAŞIYABİLİYORSUNUZ

Üretilmeye başlanan Eko kapsül evler mini ve konforlu yapısı ile her yere taşınıyor. Güneş ve rüzgarın olduğu her yerde hiçbir şey den geri kalmadan, yaşam alanları oluşturuluyor. Geleceğe bir taslak olacak mini kapsüller, güneş ve rüzgardan sağladığı enerji ve yağmur suyu deposu ile de insani ihtiyaçların her bir konusunu çözüme ulaştırıyor. Alanları belki küçük ama taşıma ve konforu çok ideal bu evler şimdiden çok talep görüyor.

Doğada organik yaşam: Eko-kapsüller

YENİ NESİL KAMP VE ÇADIR YAŞAMI

Şehirlerin gelecek nesil evleri olmayabilir ama biz eko-kapsülleri, karavanların alternatifi olabilecek eğlenceli bir araç olarak görüyoruz. Sunduklarına göre Abartılı sayılmayacak bir ücrete ve daha bir sürü yararlı opsiyonlara sahip bu kapsülün aynı zamanda atık yakma özelliğine sahip tuvaletlerinden de bahsetmiş miydik? Kafa dinlemek ve doğada kendi başınıza tamamen organik bir hayat yaşamak istiyorsanız Eko-kapsül sizi bekliyor.

Doğada organik yaşam: Eko-kapsüller

Doğada organik yaşam: Eko-kapsüller

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir