taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0612
6.7743
1285.11
87435.3
250.514

Doğu illeri için kar yağışı uyarısı

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, Van çevrelerinde havanın aralıklı karla karışık yağmurlu ve Bitlis, Muş ve Hakkâri çevrelerinde ise kar yağışlı geçeceğinin tahmin edildiğini duyurdu.

İHA | 08.02.2019 - 11:09..
Whatsapp ile paylaş

1

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; bölge genelinde havanın parçalı çok bulutlu, Van çevrelerinde aralıklı karla karışık yağmurlu ve Bitlis, Muş ve Hakkâri çevrelerinde ise kar yağışlı geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

SICAKLIK MUŞ'TA EKSİ 5 DERECE

Açıklamada, “Gece ve sabah saatlerinde, buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle güneyli yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette, yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Bu gece gerçekleşen en düşük sıcaklıklar; Muş’ta eksi 5, Van’da 1 Bitlis’te eksi 6, Hakkâri’de 0 derece olarak ölçülmüştür.

Günün beklenen en yüksek sıcaklıkları ise Van’da 3, Bitlis’te 1, Hakkâri’de 0 ve Muş’ta eksi 4 derece olması beklenmektedir.

Bölgemiz genelinde buzlanma olayı ve yüksek kesimlerde çığ tehlikesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.” denildi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir