taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3708
6.1308
1225.48
92024.74
211.577

Dolar milyoneri Tony Hsieh karavanda yaşıyor

İnternette elbise pazarlayan firmasını Amazon.com'a satan Tony Hsieh, Las Vegas'ta satın aldığı karavan parkında hayatını sürdürüyor.

Ajanslar | 21.07.2015 - 07:20..

Tony Hsieh

ABD'de çalışan Asya kökenli bir işadamı, milyon dolarlık servete sahip olmasına rağmen hayatını Las Vegas şehrinde bulunan kendine ait bir karavan parkında sürdürüyor.

İnternet üzerinden kıyafet alışverişi yapılan Zappos firmasının CEO'luğunu yapan genç işadamı Tony Hsieh, toplam kişisel servetini en son 840 milyon dolar olarak açıklamıştı. İşleri iyiye gittikten sonra sıra dışı girişimcilik macerasına başlayan işadamı, ilk olarak şirketi Zappos'u sermaye artırdıktan sonra 2009'da başka bir internet firması olan Amazon'a 1.2 milyar dolara sattı.

Dolar milyoneri Tony Hsieh karavanda yaşıyor

LÜKS EV YERİNE KARAVAN PARKI ALDI

Hsieh, bu parayla kendisine en lüks evi alabilirdi. Fakat zengin işadamı sıra dışı bir tercih yaparak Las Vegas'ta 18 bin metrekarelik bir arazi satın almayı tercih etti. Satın aldığı araziye 350 milyon dolar harcayan Hsieh, buraya bir karavan park alanı inşa ettirdi.

Dolar milyoneri Tony Hsieh karavanda yaşıyor

Buraya gelen müşterilere piknik, konaklama, internet, sinema ve diğer türlü hizmet imkânlarını sunan Hsieh, bir yıldır kendisi de burada yaşıyor. Tony Hsieh'in kurdurduğu kamp, aynı anda 35 karavana hizmet verebiliyor. Bu parkta mütevazı bir hayat yaşamaktan memnun olduğunu belirten genç işadamı, müşterileriyle birebir ilgileniyor.

Dolar milyoneri Tony Hsieh karavanda yaşıyor

Yeni işinde aylık geliri 36 bin dolar olan Hsieh, 840 milyon dolarlık şahsi serveti olduğu için asla iflas korkusu yaşamadığını belirtiyor. Sıra dışı yatırımıyla iş dünyasının dikkatini çeken Tony Hsieh, en son 2010'da bir kitap yazmış ve kitabında girişimcilik felsefesinden bahsetmişti.

Dolar milyoneri Tony Hsieh karavanda yaşıyor

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir