taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7068
Euro
7.3426
Altın
1677
Borsa
96027.49
Gram Altın
362.022
Bitcoin
46315.16

Dubai Şeyhi'nin yatı marinaya sığmadı

Dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim'ın 110 metrelik lüks yatı, Marmaris'te marinalara sığmadığı için kruvaziyer limanına demirlendi.


Whatsapp ile paylaş
Dubai Şeyhi'nin yatı marinaya sığmadı

Otomotiv, akaryakıt ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren As Majid Al Futtaim Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Al Futtaim'e ait süper lüks yat, sabah saatlerinde Marmaris Körfezi'ne giriş yaptı.

Dubai Şeyhi'nin yatı marinaya sığmadı

110 METRELİK YAT MARİNAYA SIĞMADI

Öğlen saatlerine kadar açıkta bekleyen "Radiant" isimli yat, daha sonra Marmaris Limanı'nın küçük rıhtımına yanaştırıldı. 110 metre uzunluğundaki yatın ilçedeki marinalara sığmadığı için genelde kruvaziyerlerin yanaştığı limana demirletildiği öğrenildi. Liman yetkilileri, yatta Futtaim'in kendisi veya yakınlarının bulunup bulunmadığı konusunda bir açıklama yapmadı. Yatın, gıda ve akaryakıt ikmalinin ardından limandan ayrılacağı belirtildi.

Dubai Şeyhi'nin yatı marinaya sığmadı

ABRAMOVİÇ'İN YATINA RAKİP

Süper lüks yatlarla ilgili yayınlar yapan internet sitelerindeki bilgilere göre; helikopter de inebilen yatın Rus medya patronu Boris Berezovsky için Roman Abramoviç'in 115 metrelik Pelorus adlı yatına rakip olarak yaptırıldı. 2010 yılında ise Abdullah Al Futtaim'e satıldı.

Marmaris, Abramoviç'in uğrak noktaları arasında yer alıyor. Eclipse yatıyla Marmaris'e gelen Abramoviç'in çay-simit keyfinden vazgeçmediği önceki ziyaretlerinde anlaşılmıştı.

ÖZEL GÜVENLİK SİSTEMİ 

100 metre ilerideki bir botu alabora edebilecek yüksek güçlü askeri su topu bulunan yatta, savaş uçaklarında acil durumlarda koltuk fırlatmaya benzeyen özel bir güvenlik sistemi bulunuyor. Korsan saldırısı ya da acil durumda turbo motorları sayesinde 75 knot hızla gidebilen güvenlik botu da yatta hazır tutuluyor. Her türlü lüksü barındıran yatın içerisinde jakuziler, spor salonu, çalışma odası, jetskiler bulunuyor.

 


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir