taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Duble yolun arasında kalan ev

Kamulaştırılmadığı için Rize-Erzurum arasındaki duble yol çalışmasının tam ortasında kalan evde hasar oluştu.


Whatsapp ile paylaş

Duble yolun arasında kalan ev

w

Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü üç yıl önce, Rize-Erzurum duble yol çalışmasını başlattı. Rize-İkizdere arasındaki yol genişletme çalışmalarda Ayvalık köyünde yaşayan Mustafa Yılmaz ve yakınlarına ait iki katlı eve kadar gelindi. Ancak yolun tam ortasında kalan ev kamulaştırılmayınca ortaya çok ilginç bir görüntü çıktı.

EŞYALAR KULLANILAMAZ HALDE

Gidecek başka yerleri olmadığı için her iki tarafından da yol geçen evde yaşayanlar, çalışmalar nedeniyle bütün gün ölümle burun burunalar. Sabah erkenden çalışmaya başlayan dev iş makinelerinin gürültüsü ve sarsıntısının yanında, patlatılan dinamitler, tepelerden yuvarlanan kayalar yüzünden sürekli can korkusu yaşıyorlar. Duvarların bir bölümü ile çatısı hasar gören evde bazı eşyalar da kullanılamaz hale gelmiş.

Mehmet Ali Yılmaz, babası Mustafa Yılmaz'dan kendisine kalan evin hasar görmesi üzerine Karayolları 10. Bölge Müdürlüğüne dilekçeyle başvurarak çalışmaların durdurulmasını istedi. Yılmaz, İkizdere Jandarma Komutanlığı'na da giderek evindeki hasar nedeniyle şikayette bulundu.

Duble yolun arasında kalan ev

BURAYA YOL YAPILMASI İMKANSIZ

Yolun bir an önce bitirilmesi için her türlü kolaylığı gösterdiklerini, bahçesinin servis yolu olarak kullanılmasına bile izin verdiğini ifade eden Yılmaz, "Ben evin kamulaştırılmasını da istemiyorum ama bu vaziyette yolun ortasında ev olur mu? Zaten yapılan patlatmalar sonucu evin bir kısmı çökmüş. Kamulaştırma yapılmadan buraya yol yapılması imkansız" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir