Petrol
85.1
2.70%
Euro
17.7471
0.07%
Dolar
18.4955
0.11%
Altın
969.33
0.66%
Borsa
3266
0.17%
Bitcoin
353.453
-0.87%
22ºC
İstanbul
Yağmur 22 C

  15 Temmuz şehitlerine Londra'da anma gecesi

  Avrupalı Türk Demokratlar Derneği İngiltere şubesi darbe girişiminde hayatını kaybedenleri anmak üzere Londra'da bir gece düzenledi.
  • DHA
  • 26.09.2016 - 03:47
  15 Temmuz şehitlerine Londra'da anma gecesi

  15 Temmuz şehitlerine Londra da anma gecesi #1

  Anma programına AKP Trabzon milletvekili Adnan Günnar, Ayşe Şule Köseoğlu, AKP Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu'nun yanı sıra, UETD İngiltere Şubesi Başkanı Turhan Özen, Londra'da faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  AK PARTİLİ VEKİLLER KONUŞMA YAPTI

  Anma Programı, darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Gecede, şehitler için Kuran-ı Kerim okundu, 15 Temmuz adına yazılan şiirler ve şarkılar seslendirildi. Anma gecesinde bir konuşma yapan AKP Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu, 15 Temmuz gecesinde Türk halkının ölüm korkusunu yendiğini ve korkuyu bile korkuttuğunu ifade ederek Türk halkının inancı ve imanı ile hükümetin kararlılığının bir araya gelerek demokrasiye ve milli iradeye sahip çıktıklarını söyledi.

  ŞAPKASINI ALIP GİDEN LİDERLERİN YERİNE ERDOĞAN

  Çaturoğlu o gece yaşananların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararlılığına dikkat çekerek eskiden olsa şapkamı alır giderim diyen liderlerin yerine, ben böyle bir darbeye maruz kaldığında, Türkiye'nin baş komutanıyım, şapkamı alıp gitmem, ben meydanlara inerim, halkımı da demokrasiye sahip çıkmaları için meydanlara davet ediyorum diyen bir cumhurbaşkanımız var diye konuştu.

  AVRUPADA YAŞAYANLAR OLAYI TAM OLARAK KAVRAYAMAYABİLİR

  AKP Trabzon milletvekili Adnan Günnar da yaptığı konuşmada, FETÖ'nün nasıl bir ihanet içinde olduklarını, nasıl satılmış olduklarını aslında herkesin bildiğini ancak bu olayların biraz uzağında yaşayanların veya Avrupa ülkelerindeki vatandaşların bazılarının bu olaylara tam olarak inanmayabileceklerini söyledi.

  15 Temmuz şehitlerine Londra da anma gecesi #2

  Günnar, "PKK terör örgütüne terör örgütü bile diyemeyen HADEP partisine oy için Güneydoğu'da gece gündüz çalışan FETÖ'cüleri gördüğümü ifade etmek istiyorum. MHP veya CHP'ye destek verdirerek AKP'nin tek başına iktidarını engellemek istediklerine şahit oldum. Yapmış oldukları itiraflardan da anladık ki Türkiye’nin stratejik dostlarının oyuncağı olarak Türkiye'yi bir taşeron ülke olarak bölmeye çalıştılar" diye konuştu.


  Görüş Bildir