Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
410.261
1.02%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  23 Nisan Gürcistan'da da kutlandı

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gürcistan'da kutlandı
  • 24.04.2012 - 00:40
  23 Nisan Gürcistan'da da kutlandı

  23 Nisan Gürcistan da da kutlandı #1

  Gürcistan'da faaliyet gösteren Türk iş adamlarını bir araya getiren Gürcü ve Türk İşadamları Derneği (GÜRTİAD), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kimsesiz çocuklar yurdundaki minikleri unutmadı.

  Gürcistan'ın Kodjori bölgesindeki kimsesiz çocuklar yurdunda kalan yaklaşık 42 çocuğa bayram sevincini yaşatmak amacıyla önce çocukları tiyatroya götüren Türk iş adamları, ardından yemekli şenlik programı düzenledi.

  Şenlik programına katılan Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Levent Murat Burhan ve Türk iş adamları miniklerle sohbet etti, daha sonra hediyelerini dağıttı.

  GÜRTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Demirhan Lotoz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kodjori çocuk yurdundaki minikleri unutmadıklarını belirterek, yurtta bulunan 8 ile 17 yaş arası 42 çocuğa elbise, yurda ise temizlik malzemesi ve gıda yardımında bulunduklarını kaydetti. Lotoz, iki mezun çocuğa iş imkanı sağladıklarını sözlerine ekledi.

  Geçen yıl temizlik malzemeleri, gıda, elbise, fırın, televizyon, derin dondurucu, masa, sandalye, yatak odası takımı gibi yardımların dışında yurdun bazı odalarını da tamir ettiklerini hatırlatan Lotoz, bu yıl da benzeri yardımlarda bulunmayı amaçladıklarını ancak Gürcistan devleti tarafından alınan, büyük yurtların kapatılması ve yerine 5 ila 10 çocuğun barınacağı yeni evlerin açılması kararı nedeniyle ağırlıklı olarak yurdun temizlik ve gıda ihtiyaçlarını karşılamayı, çocuklar için ise şenlik programları düzenlemeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

  Lotoz, ''Her sene olduğu gibi bu sene de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Gürcistan'daki minikleri unutmadık ve bu bayramı onlarla birlikte kutladık. GÜRTİAD olarak gelecek yıllarda da iki ülkenin dini ve kültürel etkinliklerinde bir araya gelmeye ve katkıda bulunmaya çalışacağız'' dedi.

  Yurt müdürü Rolan Obuladze de desteklerinden dolayı Türk iş adamlarına teşekkür etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir