Petrol
89.09
0.26%
Euro
18.2329
0.03%
Dolar
18.5256
-0.13%
Altın
1.01
-0.28%
Borsa
3392
0.00%
Bitcoin
366.672
1.89%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Almanya'da yılbaşı hazırlıkları: Teröre karşı bloklar

  Almanya'da yılbaşı hazırlıkları: Teröre karşı bloklar

  Yeni yıl yaklaşırken, hazırlıkları da devam ediyor. Bir yandan süsleme ve peyzaj çalışmalarını yürüten belediyeler, diğer yandan da güvenlik önlemlerini artırıyor.
  • Haber Merkezi
  • 18.12.2017 - 08:54

  Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen yeni yıl eğlenceleri için hazırlık, tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle Avrupa'da gerçekleştirilen bu hummalı çalışma, diğer yandan güvenlik endişelerini de beraberinde getiriyor.

  Geçtiğimiz yıllarda terör eylemleri ile sarsılan Avrupa, beton bloklu önlemlerle olası saldırıları caydırmaya, etkisiz kılmaya çalışıyor.

  Almanya da yılbaşı hazırlıkları: Teröre karşı bloklar #1REUTERS/Wolfgang Rattay (Leipzig'de anti-terör blokları)

  LEIPZIG'DE BETON BLOKLAR

  Almanya'da geçtiğimiz yıllarda araçlı eylemler ile saldırı gerçekleştiren DEAŞ'a karşı önlemler alan Leipzig Belediyesi, kentin kalabalık yerlerini, Christmas çarşılarının bulunduğu meydanları beton bloklar ile ördü.

  Almanya da yılbaşı hazırlıkları: Teröre karşı bloklar #2REUTERS/Michael Dalder (Münih'te anti-terör hazırlıkları)

  Devasa bloklar, vinçler yardımıyla olası eylem yerlerine yerleştirilirken, bu durumun halk tarafından memnuniyetle karşılanmadığı da gözler önüne serildi.

  "TEŞEKKÜRLER MERKEL"

  Leipzig meydanlarına yerleştirilen beton blokların bazılarının üzerinde özellikle Başbakan Merkel'i ilgilendiren sitemler yer alıyor.

  Almanya da yılbaşı hazırlıkları: Teröre karşı bloklar #3REUTERS/Wolfgang Rattay (Teşekkürler Merkel yazılı beton bloklar)

  Beton bloklar ile bir Orta Doğu ülkesinden farksız görünen Avrupa'nın göbeği bu durumdan oldukça şikayetçi. Muhalefetin, bazı blokların üzerinde "Bu kadarı yeter" manasına gelen "Teşekkürler Merkel" sözünün grafiti ile yazıldığı görüntülendi.Almanya da yılbaşı hazırlıkları: Teröre karşı bloklar #4

  ALMANYA'DA TERÖR ALARMI

  Christmas'ın yaklaşması ile alarma geçen Almanya yönetimi, Berlin, Münih ve bir çok kentte beton bloklu önlemler almaya başlamış, azınlıkların yaşadığı bölgelere polis baskınları gerçekleşmişti.

  Geçtiğimiz yıllarda yaşanan araçlı ve bombalı saldırılar nedeniyle Almanya, her yaklaşan yeni yılda diken üstünde oluyor.

  Almanya da yılbaşı hazırlıkları: Teröre karşı bloklar #5


  Görüş Bildir