Euro
9.4684
0.23%
Dolar
7.7763
0.06%
Altın
459.91
-0.09%
Borsa
1.329
-0.11%
Bitcoin
148.691
-1.85%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C

  ABD: CIA Başkanı Ukrayna'daydı

  CIA başkanının haftasonu Kiev'de olduğu, ABD yönetimi tarafından doğrulandı.
  • 14.04.2014 - 23:55
  ABD: CIA Başkanı Ukrayna'daydı

  ABD: CIA Başkanı Ukrayna daydı #1

  Beyaz Saray, diplomatik ve ekonomik olarak Ukrayna'yı desteklemek için alternatiflerin değerlendirildiğini ancak "öldürücü" yardım vermeyi düşünmediklerini açıkladı.

  Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, günlük basın brifinginde bir gazetecinin, Brennan'ın haftasonunda Kiev'e seyahat ettiğine dair Rus medyasında çıkan bazı haberleri hatırlatması üzerine, seyahati doğruladı.

  Carney, "CIA Direktörü'nün seyahatleri üzerinde normalde yorum yapmayız, ancak bu konudaki olağanüstü koşullar ve Ruslar tarafından ortaya konan yanlış iddialar dikkate alındığında, direktörün (Brennan'ın), Avrupa'ya seyahatin bir parçası olarak haftasonunda Kiev'de olduğunu doğrulayabiliriz" dedi.

  "İstihbarat yetkililerince üst düzey ziyaretlerin, kökleri Soğuk Savaş sonrası dönemin başlangıcına uzanan ABD-Rusya istihbarat işbirliği de dahil olmak üzere, karşılıklı yarar sağlayacak güvenlik işbirliğini güçlendirmenin standart bir yolu olduğuna" işaret eden Carney, "ABD ve Rus istihbarat yetkilileri yıllar süresince görüştü. Amerikalı yetkililerin muadilleriyle görüşmesinin, bu aynı ruhun dışında bir nitelik taşıdığını ima etmek absürdçe" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir