Euro
10.8244
-0.24%
Dolar
9.2981
-0.35%
Altın
529.53
-0.05%
Borsa
1.43
0.86%
Bitcoin
596.989
4.37%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  ABD havalimanında kazasız geçen yıl için Kur'an okundu

  ABD'nin JFK Uluslararası Havalimanında 2014 kazasız geçtiği için şükredildi. Türk imam Ahmet Yücetürk Kur'an-ı Kerim okudu.
  • 10.01.2015 - 15:44
  ABD havalimanında kazasız geçen yıl için Kur'an okundu

  abd

  ABD'nin New York kentindeki John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı'nda güvenlik için alınan tedbirlerin dışında bu yıl ilk defa yapılan bir uygulamayla dini temsilcilerin katılımıyla 2014 kazasız geçtiği için şükredildi, 2015'te kaza olmaması için dua edildi.

  ŞÜKÜR VE DUA TÖRENİ

  JFK Uluslararası Havalimanı Genel Müdürü Michael Moren, havalimanında bu yıl ilk kez "şükür ve dua töreni" düzenledi. Güvenlik için her türlü maddi tedbirin alındığı JFK Havalimanı'ndaki bir hangarda düzenlenen programda yaklaşık 150 çalışan ve havalimanındaki Katolik, Protestan, Yahudi ve Müslüman ibadethanelerini temsil eden dört din adamı hazır bulundu.

  YOLCU SAYISI REKOR KIRDI

  Törende konuşan Genel Müdür Moran, geçen yıl JFK Havalimanı'nda yolcu sayısının 50 milyondan 53 milyona çıkarak rekor kırdığını ve hiçbir kaza olmadan 2014 yılını tamamladıklarını belirtti. Moran, törendeki din adamlarından 2015 yılında hem yolcu sayısının artması ve hem de bu yılın kazasız geçmesi için dua etmesini istedi.

  DUA PROGRAMI HER YIL TEKRARLANACAK

  Moran, geçmişe şükür, geleceğe dua ettiklerini belirterek, ''Güvenli hizmet verebilmek için herkesten yardım talep ediyoruz. Özellikle de bu yardım duayla gelecekse biz buna her zaman açığız'' dedi. Moran, dua programının bundan sonra her yıl tekrarlanacağını söyledi.,

  KURAN-I KERİM'DEN AYETLER

  JFK, sadece ABD'de değil, dünya genelinde içinde dört ibadethane bulunan tek havalimanı olarak biliniyor. Programda konuşma yapan Türk imam Ahmet Yücetürk ise Moran'a JFK gibi yoğun bir havalimanında kendilerine dua fırsatı verdiği ve programı geleneksel hale getirdiği için teşekkürlerini iletti. Yücetürk, programda dua etti ve Kur'an-ı Kerim'den ayetler okudu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir