Euro
9.3919
-0.95%
Dolar
7.8863
-0.83%
Altın
458.52
-0.75%
Borsa
1.342
1.28%
Bitcoin
137.490
-10.61%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 12 C

  ABD: İdam mahkumunun infazı iki saat sürdü

  ABD'nin Arizona eyaletinde iki cinayetten suçlu bulunan idam mahkûmu Joseph Wood'un zehirli iğneyle infazı yaklaşık iki saat sürdü.
  • 24.07.2014 - 09:45
  ABD: İdam mahkumunun infazı iki saat sürdü

  idam

  Mahkûmun avukatları, müvekkillerinin infaz sırasında 'bir saatten uzun süre solunum yetmezliği yaşadığı' gerekçesiyle idamın ertelenmesi talebinde bulundu, fakat Arizona Valisi Jan Brewer, mahkûmun 'yasalara uygun şekilde infaz edildiğini' belirtip inceleme yapılması talimatı verdi.

  ''WOOD'UN YAŞADIĞI ACI YAŞATTIĞI ACIYLA KIYASLANAMAZ''

  Vali Brewer, "Görgü tanıkları ve tıbbi raporlara göre Wood acı çekmedi. Bu, Wood'un kurbanlarına yaşattığı dehşet verici korkunç acılar ve kurbanların ailelerinin bir ömür yaşadığı acıyla kıyaslanamaz" dedi.

  ''İNFAZ 10 DAKİKA SÜRMELİYDİ''

  Wood'un avukatları ise, infazın 10 dakika sürmesi gerektiğini söylüyor ve 55 yaşındaki müvekkillerinin ölmeden önce yaklaşık 600 defa nefesinin kesildiğini belirtiyor. Wood, 1989 yılında ayrıldığı kız arkadaşı Debra Dietz'i ve kız arkadaşının babası Eugene Dietz'i öldürmekten suçlu bulunmuştu. Kurbanların aileleri ise Wood'un eleştirilen infaz yöntemine ilgisiz kaldı.
  ABD: İdam mahkumunun infazı iki saat sürdü #2

  İLAÇ FİRMASININ ADI AÇIKLANMADI

  Richard Brown, "Bu adam korkunç cinayetler işledi, siz ise 'ilaçlarla ilgili endişelenmeliyiz' diyorsunuz. Neden tek bir kurşunla öldürmediler ki?" dedi. Wood'un avukatları infazdan önce kullanılacak zehirli iğnedeki ilaçların üretildiği firmalarının açıklanması için Arizonalı yetkililere baskı uyguluyordu. Fakat ABD Yüksek Mahkemesi infazın gerçekleşmesi kararına vardı.

  Arizonalı yetkililer, Wood'un avukatlarına midazolam ve hidromorfon karışımının kullanılacağını söyledi fakat ayrıntı vermeyi reddetti. Yetkililer üretici firmanın adını da açıklamadı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir