Petrol
94.23
-0.91%
Euro
18.2508
-0.02%
Dolar
17.9525
-0.03%
Altın
1.028
0.06%
Borsa
2857
0.00%
Bitcoin
434.023
-3.02%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C
  ABD kara kışa teslim

  ABD kara kışa teslim

  Aşırı soğuk hava, Amerika’nın doğu ve orta kesimlerinde etkisini sürdürüyor. New York'ta hava sıcaklığının düşmesi ile kentin ortasından geçen East River'ı buz kapladı.
  • 21.02.2015 - 21:17

  Son yılların en soğuk kışının yaşandığı ABD'de, Rusya üzerinden gelen ve "Sibirya Ekspresi" adı verilen yeni bir soğuk hava sistemi etkili olmaya başladı. Soğuk hava dalgasının en düşük hava sıcaklığı rekorunu kırması bekleniyor.

  ABD'nin ortabatısından ülkeye giren ve güneye indikten sonra Kuzeydoğu eyaletlerine yönelecek Sibirya Ekspresi, yaklaşık 8 bin kilometrelik rotası dahilinde Kanada'yı da etkileyecek.

  BİRÇOK EYALETTE ACİL DURUM

  Bazı eyaletlerde hava sıcaklığının mevsim normallerinin yaklaşık 25 derece altına inmesine yol açacak soğuklar yüzünden birçok eyalette acil durum ilan edildi. Yetkililer özellikle evsizleri sığınaklarda kalmaya davet etti.

  NEW YORK'TA EAST RIVER'I BUZ KAPLADI

  Son yılların en sert kışlarından birini yaşayan New York kentinde de hava sıcaklığının zaman zaman sıfırın altında 18'lere kadar düştü. Hava sıcaklığının düşmesinin ardından kentin ortasından geçen East River'ı buz kapladı.

  ABD kara kışa teslim #1

  ABD kara kışa teslim #2

  ABD kara kışa teslim #3

  ABD kara kışa teslim #4

  CHICAGO'DA 140 YILIN REKORU

  ABD'de halen soğuk havanın etkisinde bulunan kentlerden Şikago'da, 1875'ten bu yana en soğuk şubat yaşanıyor. Tennessee ve Kuzey Carolina gibi ılıman iklimli bazı eyaletlerde ise donan yollarda ulaşım güçlükle sağlanıyor. Çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği ABD'de her gün binlerce uçuş iptal edilirken, olumsuz hava koşullarının yol açtığı zararın milyarlarca doları aştığı belirtiliyor.

  NİAGARA BUZ TUTTU

  Ünlü Niyagara Şelaleleri de, eksi 16 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı nedeniyle donunca ortaya bu manzara çıktı.

  ABD kara kışa teslim #5

  "BOSTON'DA TÜM ZAMANLARIN İKİNCİ REKORU"

  Boston Belediyesi başkanı Marty Walsh ise yaptığı açıklamada “İnsanların artık yorgun düştüğünün farkındayım. Bu kadar çok karın içinde ne yapacaklarını şaşırdılar. Bu yılki durum çok farklı. Boston’a 23 Ocak’tan bu yana neredeyse iki buçuk metre kar yağışı düştü. Bu ölçüm, Boston’da tüm zamanların ikinci en çok kar yağışı anlamına geliyor” dedi. Boston’a bugünden itibaren yeni bir kar yağışı dalgası daha bekleniyor.

  Amerika’nın doğu eyaletleri bu hafta boyunca da dondurucu soğukların etkisinde kalmaya devam edecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir