Petrol
112.66
0.55%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.645
-2.75%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  ABD: Kaşıkçı'nın ölüm emrini kimin verdiği belli değil

  ABD: Kaşıkçı'nın ölüm emrini kimin verdiği belli değil

  ABD Dışişleri Bakanlığından Kaşıkçı cinayetiyle ilgili bir açıklama geldi.
  • Haber Merkezi
  • 17.11.2018 - 23:11

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, İstanbul’da Suudi Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında çıkan haberler üzerine açıklamada bulundu.

  "RAPOR VE HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

  Sözcü Nauert, İstanbul’da Suudi Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinde CIA’nın Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı sorumlu tuttuğu yönündeki haberleri yalanladı. Nauert, "ABD hükümetinin nihai bir sonuca vardığını gösteren son rapor ve haberler yanlış ve gerçeği yansıtmıyor” dedi.

  "TÜRM GERÇEKLERİN ÇIKARILMASINI İSTİYORUZ"

  Sözcü Nauert, açıklamasını şöyle sürdürdü:

  "Sayın Kaşıkçı, cinayetiyle ilgili çok sayıda cevapsız soru var. Dışişleri Bakanlığı olarak konuyla ilgili tüm gerçeklerin ortaya çıkarılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine karışan sorumluları ortaya çıkarmak için diğer ülkelere ile de çalışmaya devam edeceğiz. Planlanan cinayete bağlı olanları sorumlu tutmak için ek tedbirler almaya devam edeceğiz. Ve bunu, ABD ile Suudi Arabistan arasındaki önemli stratejik ortaklık ilişkilerimizi sürdürerek yapacağız.”

  "CIA'YE GÖRE AZMETTİREN PRENS" DENİLDİ

  ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın verdiği sonucuna ulaştığı iddia edilmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir