Petrol
88.13
0.41%
Euro
17.9894
-0.17%
Dolar
18.526
0.04%
Altın
986.34
-0.12%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
363.811
4.04%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  ABD koalisyon güçleri Suriye'de ilkokulu bombaladı

  ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleri, Suriye'nin Rakka kentinde görme ve işitme engellilerin eğitim gördüğü bir ilkokulu bombaladı.
  • 25.11.2014 - 17:03
  ABD koalisyon güçleri Suriye'de ilkokulu bombaladı

  ABD koalisyon güçleri Suriye de ilkokulu bombaladı #1

  ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinin, Suriye'nin Rakka kentinde görme ve işitme engellilerin eğitim gördüğü bir ilkokulu bombaladığı bildirildi. Savaş uçaklarının Rakka kentine düzenlediği saldırı sonucu onlarca kişi hayatını kaybetti.

  KENTE 6'DAN FAZLA HAVA SALDIRISI

  Rakka Yerel Koordinasyon Komitesi'nden yapılan açıklamada, orduya ait savaş uçaklarının terör örgütü IŞİD'in kontrolünde bulunan Rakka kentinin sanayi bölgesindeki pazarı ve halkın yoğun olduğu bölgeleri bombalaması sonucu, onlarca kişinin yaşamını yitirdiği ve yaralandığı belirtildi. Ölenlerin çoğunun sivil olduğu vurgulanan açıklamada, savaş uçaklarının kente 6'dan fazla hava saldırısında bulunduğu ifade edildi.

  ABD koalisyon güçleri Suriye'de ilkokulu bombaladı

  ABD koalisyon güçleri Suriye de ilkokulu bombaladı #2

  GÖRME VE İŞİTME ENGELLİLERİN EĞİTİM GÖRDÜĞÜ OKUL BOMBALANDI

  Bölgedeki IŞİD kaynakları da rejimin hava saldırılarını doğrulayarak, saldırıda çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını teyit etti. Öte yandan, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinin, Rakka'da görme ve işitme engellilerin eğitim gördüğü bir ilkokulu bombaladığı bildirildi. Hava saldırısı öncesinde eğitimin devam ettiği okulda ağır hasar meydana geldiği ve saldırıların halkın tepkisine neden olduğu kaydedildi.

  ABD koalisyon güçleri Suriye de ilkokulu bombaladı #3


  Görüş Bildir