Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
416.368
-0.03%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  ABD öldürülen Filistinli gazeteci hakkında sessiz kaldı

  Türkiye'de FETÖ'cü gazetecilerin gözaltına alınmasının ardından günlerce açıklama yapan ABD, Filistinli gazetecinin öldürülmesi konusunda sessiz kaldı.
  • AA
  • 11.04.2018 - 04:23
  ABD öldürülen Filistinli gazeteci hakkında sessiz kaldı

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, İsrail keskin nişancılarının üstünde 'basın' (press) yazılı yelek olmasına rağmen öldürdüğü 30 yaşındaki Filistinli gazeteci hakkında sessiz kaldı.

  ABD öldürülen Filistinli gazeteci hakkında sessiz kaldı #1

  "KONUYU TAKİP EDİYORUZ" DEMEKLE YETİNDİ

  Sözcü Nauert, açık bir şekilde "basın mensubu" olduğunu belirten yelek giymesine rağmen İsrailli keskin nişancıların hedefi olan Murteca ile ilgili bir soru üzerine, "Gazze'de görev yapan bir gazetecinin Gazze'deki çatışmalar sırasında öldüğü hakkındaki haberlerden kesinlikle bilgimiz var. Özellikle bu konu hakkında ise bende bir şey yok fakat konuyu takip ettiğimizi söyleyebilirim." ifadelerini kullanmakla yetindi.

  Sözcü, İsrailli yetkililerin konuya ilişkin inceleme başlattığını kaydederek, bu incelemenin sonucunu bekleyeceklerini söyledi.

  ABD öldürülen Filistinli gazeteci hakkında sessiz kaldı #2

  GÜVENLİK İNCELEMESİNDE GEÇMİŞTİ

  İsrail tarafından şehit edilen gazetecinin Dışişleri Bakanlığına bağlı ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı'nın (USAID) güvenlik incelemesinden geçerek ekonomik destek hakkı kazandığının hatırlatılması üzerine Sözcü Nauert, "Benim anladığım kadarıyla Murteca, ABD hükümeti yönetmeliği esası bağlamında güvenlik araştırmasından geçmişti fakat bundan daha fazla söyleyecek bir şeyim yok." diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir