Euro
15.0937
-0.90%
Dolar
13.5365
-0.83%
Altın
776.8630
-1.43%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
505.978
1.30%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  ABD Orman Bakanlığı'ndan ayı selfiesi uyarısı

  ABD Orman Bakanlığı, ayılarla selfie çekenlere uyarıda bulundu.
  • 08.11.2014 - 13:32
  ABD Orman Bakanlığı'ndan ayı selfiesi uyarısı

  ABD Orman Bakanlığı ndan ayı selfiesi uyarısı #1

  Peta Pixel’in haberine göre; ABD Orman Bakanlığı, sosyal medyada yavaş yavaş yayılmaya başlayan ayı selfiesi hakkında uyarıda bulundu. “Selfie çekeceğinize kaçmaya bakın” diyen Bakanlık, ölümlerin yaşanması konusunda endişeli olduğunu duyurdu.

  AYILARLA SELFİE YAYGINLAŞIYOR

  Tahoe Gölü’nün güneyinde bulunan Taylor Creek Visitor Center’a giden ziyaretçiler, bu ara ayılarla selfie çektirmeye merak saldı. Ziyaretçiler bu ara göle akın eden, kokanee türü somon balıklarını avlamaya gelen boz ayılardan kaçacağı yerde selfie çektiriyor.

  "İNSANLAR AYILARLA SELFİE ÇEKMEYE GELİYOR"

  Tahoe Gölü havzasının basın sözcüsü olan Lisa Herron, Reno Gazette-Journal adlı gazeteye bu konuda açıklama yaptı. İnsanların uzak durmaya çalışacağı yerde ayılara koşturduğunu belirten Herron, “İnsanların gruplar halinde ayılara doğru koşturduğunu ve selfie çekmeye çalıştığına şahit olduk” diye konuştu.

  ABD Orman Bakanlığı ndan ayı selfiesi uyarısı #2

  "UZAK DURUN" ÇAĞRISI

  Üstlerine doğru koşturan insanları görünce ayıların korkabileceğini ve saldırabileceğini söyleyen yetkililer, halka “uzak durun” çağrısında bulunuyor. Öte yandan ayı saldırısında yaralanan ya da ölen insanların sayısı da oldukça az. Özellikle de Tahoe Gölü’nde yaşayan bu boz ayılar bir hayli sakin hayvanlar. Ancak provoke edildiğinde saldırıya geçebilecekleri ihtimalini de göz ardı etmemek gerekiyor.

  ABD Orman Bakanlığı ndan ayı selfiesi uyarısı #3

  ABD Orman Bakanlığı ndan ayı selfiesi uyarısı #4


  Görüş Bildir