Euro
10.1513
-0.09%
Dolar
8.6547
-0.12%
Altın
493.65
0.42%
Borsa
1.391
-0.09%
Bitcoin
371.394
-3.25%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C
  ABD referandum krizi için arabulucu olmak istiyor

  ABD referandum krizi için arabulucu olmak istiyor

  Daha önce Katar krizi için arabuluculuk yapabileceğini açıklayan ABD, bu kez de Irak'taki krizi çözmek için göreve hazır olduğunu belirtti.
  • AA
  • 29.09.2017 - 01:27

  Beyaz Saray geçtiğimiz haftalarda Katar ve Körfez ülkeleri arasında yaşanan krizde, bu durumu çözmek için arabuluculuk yapabileceğini açıklamıştı. Bir kez daha harekete geçen ABD, bu kez de Irak'taki kanunsuz referandum sonrası Erbil - Bağdat arasındaki krizi çözmek istediğini belirtti.

  ABD referandum krizi için arabulucu olmak istiyor #1

  "İKİ TARAF ARASINDA KONUŞMA SAĞLARIZ"

  Bakanlık Sözcüsü Heather Nauert, "Başından beri bu referanduma karşı olduğumuz konusunda çok açık olduk, çünkü bunun istikrarsızlık sağlayacağını düşündük. Bunların yanı sıra ise gerginliğin artması noktasında ise dikkatli olmak istiyorum." diye konuştu.

  Heather Nauert, "Gerek Erbil'le gerekse Bağdat'la çok sayıda görüşmelerimiz oldu. Son birkaç güç içerisinde Bakan, iki taraftan da mevkidaşlarıyla görüştü. Eğer istenirse, ABD iki taraf arasında konuşma sağlanmasına yardımcı olmayı ister. Fakat bu konuda net olmak istiyorum, sadece istenirse. Eğer herhangi bir yardımımız istenirse." dedi.

  ABD referandum krizi için arabulucu olmak istiyor #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir