Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.229
-0.21%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C
  ABD: Rusya her an Ukrayna'ya saldırabilir

  ABD: Rusya her an Ukrayna'ya saldırabilir

  Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi durumunda bütün seçeneklerin masada olduğunu, her an bir saldırının gerçekleşebileceğini belirtti.
  • AA
  • 19.01.2022 - 02:58
  • Güncelleme : 19.01.2022 - 09:38

  Batılı ülkeler ile Rusya arasında Ukrayna üzerinden artan gerilim devam ediyor. Son gelişmelerin ardından ABD tarafından yeni bir açıklama daha geldi.

  Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, Ukrayna ve Rusya gerilimine ilişkin son gelişmeleri değerlendirdi.

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın Ukrayna ve Almanya'ya bir gezi gerçekleştireceğini anımsatan Psaki, Blinken'ın burada Ukrayna-Rusya gerilimini azaltmak için görüşmelerde bulunacağını aktardı.

  ABD: Rusya her an Ukrayna ya saldırabilir #1

  BLINKEN VE LAVROV, CENEVRE'DE GÖRÜŞECEK

  Psaki, Blinken ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Cenevre'de bir görüşme yapma konusunda mutabık kaldığını ve Blinken'ın bu görüşmede Rusya'yı gerginliği azaltma konusunda uyaracağını belirtti.

  ABD: Rusya her an Ukrayna ya saldırabilir #2

  "GERİLİMİN SORUMLUSU PUTİN"

  Ukrayna-Rusya geriliminin sorumlusunun sınıra on binlerce asker yığan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin olduğunu ifade eden Psaki, şunları kaydetti:

  "Açık konuşayım; şu anda durum oldukça tehlikeli. Rusya'nın her an Ukrayna'ya saldırabileceği bir aşamadayız. Blinken, Cenevre'deki görüşmede, bu konuda diplomatik bir yol olduğunu açıkça dile getirecek. Ukrayna'yı işgalin ağır ekonomik sonuçlarının acısını çekip çekmeyeceği Putin ve Ruslara bağlı."

  ABD: Rusya her an Ukrayna ya saldırabilir #3

  "TÜM SEÇENEKLER MASADA"

  Psaki, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi durumunda tüm seçeneklerin masada olduğunu vurgulayarak, ekonomik yaptırımlar konusunda Avrupalı ortakları ile yakın temas halinde olduklarını dile getirdi.

  ABD: Rusya her an Ukrayna ya saldırabilir #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir