Petrol
88.68
1.97%
Euro
19.5572
0.82%
Dolar
18.6292
-0.01%
Altın
1.077
1.63%
Borsa
5046
1.38%
Bitcoin
321.765
0.48%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  ABD Rusya'yı uyardı: Terör size de gelecek

  ABD Dışişleri Bakanı Kirby, Suriye'deki iç savaşın devam etmesi halinde teröristlerin Rusya'ya da gelebileceğini söyledi.
  • Ajanslar
  • 16.06.2016 - 09:02
  ABD Rusya'yı uyardı: Terör size de gelecek

  ABD Rusya yı uyardı: Terör size de gelecek #1

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, günlük basın toplantısında Suriye’de devam eden iç savaşa ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Kirby, Rusya'nın olumlu bir şekilde Esad üzerindeki etkisini kullanmaması halinde bunun kendileri ve bölge için sonuçları olacağını söyledi.

  RUSYA İÇİN SONUÇLARI OLACAK

  Suriye’de rejim tarafından abluka altında bulunan bölgelere yardımların ulaşmaması ve barış görüşmelerinin başlamamasının Rusya için sonuçları olacağını söyledi.

  Rusya’nın Beşşar Esad rejimi üzerindeki etkisini kullanması gerektiğini belirten Kirby, “Bunu gizlemiyoruz. Daha önce bunu konuştuk. Rusya olumlu bir şekilde Esed üzerindeki etkisini kullanmazsa bunun kendileri ve bölge için sonuçları olacaktır.” dedi.

  "SAVAŞ DEVAM EDERSE RUSYA TERÖR UNSURLARININ İLGİSİNİ ÇEKER"

  Kirby, bahsettiği sonuçları ise Suriye savaşının devam etmesi ve mülteci krizinin daha da büyümesi şeklinde değerlendirirdi. Ayrıca Kirby, savaşın devam etmesi durumunda ise bölgeye daha fazla teröristin gelebileceği yönünde uyarıda bulunarak, "Rusya da muhtemel terör unsurlarının ilgisini çekebilir" ifadesini kullandı.

  Rusya'nın Suriye’de çatışmaların durdurulması anlaşmasının tamamen uygulanmasını garantiye alması gerektiğinin kaydederek, "Ayrıca, hala yardımların ulaşmadığı bölgelere insani yardımların ulaşması ve başarılı bir şekilde diplomatik görüşmelerin sağlanması için bize yardım etmelidir" diye konuştu.


  Görüş Bildir