Euro
15.4433
-0.88%
Dolar
13.6542
-1.04%
Altın
785.8
-0.44%
Borsa
1.927
0%
Bitcoin
718.773
-0.47%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  ABD Savunma Bakanı Hagel: Ordumuz hazır

  ABD Başkanı Obama'nın merakla beklenen IŞİD açıklamasının ardından ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, ABD Silahlı Kuvvetleri'nin emirlere hazır olduğunu açıkladı.
  • 11.09.2014 - 10:41
  ABD Savunma Bakanı Hagel: Ordumuz hazır

  hagel

  ABD Başkanı Barack Obama'nın IŞİD stratejisini açıkladığı konuşmasının ardından yazılı açıklama yapan Hagel, Obama'nın IŞİD'i zayıflatma ve nihayetinde  yok etmeye yönelik güçlü ve kapsayıcı bir strateji ortaya koyduğunu kaydetti. Hagel, "ABD Ordusu da bu terörle mücadele kampanyasında üzerine düşen görevi  yapmaya hazırdır" ifadesini kullandı. Hagel, şunları kaydetti:

  ''BAŞKOMUTANIMIZIN EMİRLERİNİ UYGULAMAYA HAZIRIZ''

  "ABD Silahlı Kuvvetleri'nin mensupları, bu misyonu başarmak  Başkomutanımızın emirlerini uygulamaya hazırdır. Başkan'ın da ortaya koyduğu  gibi, Amerikan askeri gücü IŞİD'in ABD'ye, müttefiklerimize ve bölgedeki dost ve  ortaklarımıza karşı oluşturduğu tehdidi tek başına yok edemez. Irak'ın daha  kapsayıcı bir hükümete doğru devam eden siyasi ilerlemesi ve bunun yanında koalisyonumuzun, bölgedeki ülkelerle koordinasyon halinde, askeri, güvenlik, ekonomik, diplomatik, istihbarat ve insani yardım olmak üzere tüm güç enstrümanlarını kullanmaları kritik önem taşıyacak."

  ASKERİ PERSONEL SAYISI BİN 600'E ULAŞACAK

  Pentagon Basın Sözcüsü John Kirby de yaptığı yazılı açıklamada, Obama'nın Irak güçlerine istihbarat, eğitim, asistanlık gibi destekler sağlamak üzere ek 475 ABD askeri personelin gönderileceğini söylediğini hatırlatarak, bu ekiple birlikte Irak'taki ABD askeri personel sayısının bin 600'e ulaşacağını bildirdi.

  ABD SURİYE'DEKİ IŞİD HEDEFLERİNE KARŞI HAREKETE GEÇMEYE HAZIR

  Pentagon'dan bir üst düzey yetkili de "Başkan Obama, IŞİD nerede olursa oraya saldırma yetkisine sahip olduğunu açıkça belirtti. ABD ordusu Suriye'de IŞİD hedeflerine karşı doğrudan eyleme geçmeye hazır. Bu eylemlerin ne zaman yürütüleceğine dair kararlar ise IŞİD teröristlerine karşı kapsayıcı stratejimizi uygulamaya devam ederken uygun bir zamanda verilecek" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir