Euro
10.1339
-0.27%
Dolar
8.6336
-0.36%
Altın
489.33
-0.46%
Borsa
1.403
0.79%
Bitcoin
373.148
-6.34%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  ABD Suriyeli muhalifleri silahlandıracak

  ABD seçimlerinde Obama'nın rakibi olan Mitt Romney, vaadlerine Suriyeli muhalifleri silahlandırmayı da ekledi.
  • 08.10.2012 - 11:33
  ABD Suriyeli muhalifleri silahlandıracak

  ABD Suriyeli muhalifleri silahlandıracak #1

  ABD'de 6 Kasım'daki seçimde Obama'nın rakibi olan Cumhuriyetçi aday Mitt Romney, seçilmesi halinde Suriyeli muhalifleri silahlandıracağını söyledi.

  ABD'de 6 Kasım'daki seçimlerde Başkan Barack Obama'nın rakibi olan Cumhuriyetçi aday Mitt Romney'nin "Dış politika" vizyonunu bugün açıklaması bekleniyor. ABD'nin Virginia eyaletindeki Lexington'da, dış politikayla ilgili bir konuşma yapacak olan Mitt Romney, seçilmesi halinde Suriyeli muhalifleri, Esad rejimine karşı silahlandıracağını söyledi.

  "SURİYELİ MUHALİFLER AĞIR SİLAHLARA İHTİYAÇ DUYUYOR"

  Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın muhaliflerle tank, helikopter ve savaş uçaklarıyla mücadele ettiğini vurgulayan Romney, Suriyeli muhaliflerin bu savaşta ağır silahlara ihtiyaç duyduğunu belirtti.

  "İRAN'I YENİLGİYE UĞRATMAK İÇİN.."

  Bugünkü konuşmasından önce bir açıklama yapan Cumhuriyetçi aday Mitt Romney, "Esad'ın devrilmesinin kendileri için stratejik bir yenilgi olacağını bildiği için İran, Suriye rejimine silah gönderiyor. Biz de uluslararası ortaklarımızla birlikte, Suriyeli muhalifleri desteklemek ve İran'ı yenilgiye uğratmak için en az onlar kadar çalışmalıyız" dedi.

  Obama yönetimi, 6 Kasım seçimleri öncesi Suriye'deki çatışmanın bölgesel bir savaşa dönüşmesini engelleyen bir politika izliyor. Washington, Suriyeli muhaliflere küçük çaplı silah desteği veren Suudi Arabistan ve Katar'a da baskı uyguluyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir