Petrol
83.91
-1.68%
Euro
19.4066
-0.04%
Dolar
18.6336
0.02%
Altın
1.051
-0.01%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
315.590
-0.09%
8ºC
İstanbul
Bulutlu 8 C

  ABD'de 2 başörtülü öğrenciye saldırı

  ABD'nin California eyaletindeki San Diego ve San Jose devlet üniversitelerinde başörtülü iki Müslüman kız öğrenciye saldırıldığı kaydedildi.
  • DHA
  • 11.11.2016 - 09:02
  ABD'de 2 başörtülü öğrenciye saldırı

  asdada

  Tacizin okulun otoparkında gerçekleştiği ve zanlıların 18 yaşındaki kızın aracını da gasp ederek kaçtıkları kaydedildi.

  TRUMP İÇİN TACİZ ETTİLER

  Üniversite polisinden yapılan açıklamada, iki erkek öğrencinin, "Başkanlığa seçilen Donald Trump hakkındaki yorumları" nedeniyle Müslüman bir kız öğrenciyi taciz ettikleri belirtildi.

  Tacizin sözlü gerçekleştiği ve öğrencinin fiziksel bir zarara uğramadığı kaydedildi. Üniversite rektörü Elliot Hirshman saldırıyı kınayarak nefret suçunun kampüsteki birlik ruhuna zarar vereceği uyarısı yaptı.

  ABD'DE BAŞ ÖRTÜSÜ TACİZİ BİTMİYOR

  Diğer bir olay ise San Jose Üniversitesi'nde yaşandı. Psikoloji öğrencisi Esra Altun, olaya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, 3. kattaki otoparkta aracına binmek üzereyken bir saldırganın arkasından gelerek başörtüsünü ve saçını çektiği söyledi.

  Bir kaç saniye süren hadise sırasında nefes almakta zorlandığını ve mücadele ederek saldırgandan kurtulduğunu anlatan Altun, saldırganın hiçbir şey söylemeden gittiğini belirtti.

  ''IRKÇILIK HER ZAMAN VARDI''

  Okulun Müslüman Öğrenciler Derneği Başkanı Doaa Abdelrahman, saldırının Trump'ın seçim kampanyasıyla ilintili olduğunu savunarak, "Irkçılık her zaman vardı ama Trump bunu daha da ateşledi." ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir