Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
585.600
-0.80%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  ABD'de 5 gazeteciyi öldüren saldırgana müebbet hapis cezası verildi

  ABD'nin Maryland eyaletinde 5 yıl önce 5 gazeteciyi katleden Jarrod Ramos, ömür boyu hapis cezası aldı.
  • AA
  • 28.09.2021 - 23:32
  ABD'de 5 gazeteciyi öldüren saldırgana müebbet hapis cezası verildi

  ABD'nin Maryland eyaletinin Annapolis kentinde, 2018'de Capital Gazette isimli yerel medyanın binasına girerek 5 kişinin ölümüne sebep olan Jarrod Ramos, çıkarıldığı mahkemede müebbet hapisle cezalandırıldı.

  Bugün karar duruşması yapılan mahkemede Ramos'un, kendisine verilen konuşma fırsatını değerlendirmediği, sadece başını sallamakla yetindiği bildirildi.

  ''HAKKINDA HABER YAPTIKLARI İÇİN GAZETEYE DÜŞMANLIK BESLEDİ''

  Jarrod Ramos'un 2011'de bir taciz davasında suçunu kabul ettiği hakkında bir yazı yazan Capital Gazette'ye takıntılı hale geldiğine dikkat çekildi.

  Ramos'un avukatının duruşma sırasında, müvekkilinin 3 ayrı zihinsel rahatsızlık yaşadığı ve bu sağlık sorunlarının onun gazeteye olan saplantısını beslediği yönündeki savunması sonucu değiştirmedi.

  ABD de 5 gazeteciyi öldüren saldırgana müebbet hapis cezası verildi #1

  ZANLI OLAY YERİNDEKİ PARMAK İZLERİNİ SİLDİ

  28 Haziran 2018'de ABD'nin başkenti Washington'a bir saat mesafede olan Annapolis kentinde faaliyet gösteren Capital Gazette binasındaki çalışanlara yönelik düzenlenen silahlı saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı bilgisi Amerikan medyasında yer almıştı.

  Yetkililer, olay yerindeki parmak izlerini silen saldırganın yüz tanıma tekniği ile 38 yaşındaki beyaz Amerikalı Jarrod Ramos olduğunu tespit ettiklerini bildirmişti.

  ABD de 5 gazeteciyi öldüren saldırgana müebbet hapis cezası verildi #2

  ABD'DE MEDYAYI HEDEF ALAN EN ÖLÜMCÜL SALDIRILARDAN BİRİ

  Soruşturmayı yürüten polis şefi William Krampf, bunun ABD tarihinde medyayı hedef alan en ölümcül saldırılardan biri olarak kayıtlara geçtiği yönünde açıklamada bulunmuştu.

  ABD de 5 gazeteciyi öldüren saldırgana müebbet hapis cezası verildi #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir