Petrol
110.94
0.86%
Euro
17.037
0.01%
Dolar
15.934
0.05%
Altın
949.34
0.06%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
473.140
-1.72%
17ºC
İstanbul
Hafif yağmur 17 C

  ABD'de Amazon ürünlerini taşıyan kargo treni yağmalandı

  Amazon paketlerini taşıyan kargo trenleri yağmalanırken, yağmanın gerçekleştiği alan çöplüğe döndü.
  • Haber Merkezi
  • 16.01.2022 - 13:01
  • Güncelleme : 16.01.2022 - 15:21
  ABD'de Amazon ürünlerini taşıyan kargo treni yağmalandı

  Son zamanlarda ABD'de sık sık meydana gelen yağma olaylarının bir yenisi daha yaşandı.

  Yağma felaketinin son kurbanı da online alışveriş devi Amazon oldu.

  Alışveriş paketlerinin taşındığı kargo treni Los Angeles'tan geçerken yağmacıların hedefi oldu.

  Bir grup hırsızın trenlere atlayıp konteynırları zorla açmasının ardından binlerce paket raylara saçıldı. Ortada kalan paketler de hırsızlara yem oldu.

  KARGO TRENLERİ YAĞMALANIYOR

  Los Angles'ta hızla yayılan suç dalgasında, hırsızlar kargo trenlerinin vagonlarına atlayarak kontyner kapaklarını açıyor. Son gerçekleşen olayda da vagon kapıları açılınca binlerce paket yollara saçıldı.

  Suç şebekesinin hazırda bekleyen elemanları yollara saçılan paketleri açıp değerli olanları yağmaladı. Yerel televizyon ekipleri, bir tren soyguncusunun elindeki paketlerle kaçtığını ve polis memurlarının da kendisi ile beraber iki şüpheliyi kovaladığını canlı olarak yayınladı.

  ABD de Amazon ürünlerini taşıyan kargo treni yağmalandı #1

  ÇEVRE KİRLİLİĞİ OLUŞTU

  Olaydan geriye büyük bir paket denizi kaldı. Koronavirüs evde test kitleri de dahil olmak üzere hırsızların almadığı binlerce kutu banliyö alanında büyük bir çevre kirliliğine neden oldu.

  Demiryolu şirketi Union Pacific, bir ay önce rayların bir bölümündeki parçalanmış ambalajları temizlemişti, ancak bu hafta bir kez daha aynı manzaralar oluştu.

  Pisti korumak için kendi polis gücünü işleten Union Pacific yaptığı açıklamada, kargo hırsızlıklarındaki artıştan endişe duyduğunu ve güvenliği artırdığını belirtti.

  ABD'de Amazon ürünlerini taşıyan kargo treni yağmalandı VİDEO

  ABD de Amazon ürünlerini taşıyan kargo treni yağmalandı #2

  LÜKS MAĞAZALARA BASKIN

  Kasım ayında Amerika'nın en işlek limanı olan Los Angeles Limanı'ndan yük taşıyan trenlere peş peşe baskınlar yapıldı. Hırsızlar son zamanlarda şehir merkezine yaklaşan trenleri hedef alıyor, atlıyor ve içeri giriyor.

  Benzer suçların çoğu demiryolunun yanında yer alan evsiz kamplarının bulunduğu bölgede gerçekleşiyor. Ancak suç dalgası tren yağmaları ile kalmadı, Los Angeles'taki çeteler lüks mağazalara baskın düzenleyip pahalı ürünleri alıp kaçıyor.

  KEFALETSİZ POLİTİKA NEDEN OLARAK GÖRÜLÜYOR

  Eleştirmenler, suç dalgasını hapishanelerdeki aşırı kalabalığı azaltmayı amaçlayan kefaletsiz politikaya bağladılar. Los Angeles'taki suç oranları geçen yıl yüzde 3,9 arttı ve mülk suçları aynı dönemde yüzde 4,2 arttı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir